Trwa ładowanie...
d2akcs2
Radio Zet

Jarosław Gowin: nie wykluczam koalicji z PiS

- Nie wykluczam koalicji z PiS tak samo, jak nie wykluczam koalicji z PO – zadeklarował w Radiu ZET Jarosław Gowin. Zastrzegł jednak, że nie wejdzie do rządu, w którym wicepremierem jest Antoni Macierewicz. – W ogóle nie wyobrażam sobie rządu z Antonim Macierewiczem w roli wicepremiera, nie wyobrażam sobie współpracy z Macierewiczem – mówił lider Polski Razem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d2akcs2

Gowin przyznał, że ważniejsze dla niego niż Antoni Macierewicz będzie wejście do rządu, który przedstawi wiarygodny plan gospodarczy. - Jeżeli Polska Razem będzie mogła uczestniczyć w tworzeniu przyszłego rządu, to przedstawimy nasze postulaty, przede wszystkim gospodarcze. To uproszczenie i obniżenie podatków, usuwanie barier biurokratycznych umożliwiających prowadzenie działalności gospodarczej. Będziemy rozmawiali z tymi, którzy będą chcieli te postulaty uznać – stwierdził.

Gowin wykluczył koalicję z SLD, uzasadniając to przepaścią w wartościach moralnych i gospodarczych. Dodał, że Leszka Millera cenił za obniżenie podatków, ale jego obecne stanowisko nazwał „głoszeniem postulatów skrajnie lewicowych”. Monika Olejnik zapytała również o Twój Ruch. - Nie wiem jakie postulaty głosi Twój Ruch, bo to zależy od tego, którą nogą wstanie Janusz Palikot – odpowiedział lider Polski Razem.

Weronika Marczuk w PE?

d2akcs2

- Nie mam wrażenia, żeby tego typu osoby miały kwalifikacje do reprezentowania nas w Parlamencie Europejskim – powiedział Jarosław Gowin komentując planowane przez SLD umieszczenie Weroniki Marczuk na liście wyborczej do Parlamentu Europejskiego. – To taka typowa kandydatura celebrycka – ocenił lider Polski Razem.

- Nie poznałem Weroniki Marczuk jako znawczyni prawa europejskiego i eksperta od otwierania rynków europejskich. Być może krzywdzę panią Marczuk, być może do tej pory nie ujawniała swoich szczególnych kwalifikacji politycznych i kwalifikacji w sprawach międzynarodowych, ale podejrzewam, że nie jestem w moich wątpliwościach odosobniony - mówił Gowin.

Źródło: Radio Zet

d2akcs2

Podziel się opinią

Share
d2akcs2
d2akcs2
Więcej tematów