Trwa ładowanie...
d2s5it2

Jarosław Gowin: następnego kandydata do TK wskaże Porozumienie

Wicepremier Jarosław Gowin wyjawił, że jednym z elementów nowej umowy koalicyjnej jest wskazanie przez jego ugrupowanie kolejnego kandydata do Trybunału Konstytucyjnego. - Mogę powiedzieć tyle, że jest to przedstawiciel świata akademickiego, profesor z bardzo wybitnym dorobkiem i wybitną pozycją naukową - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin: następnego kandydata do TK wskaże Porozumienie
Jarosław Gowin: następnego kandydata do TK wskaże Porozumienie (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d2s5it2

Kandydatem, którego w styczniu poprze cały obóz Zjednoczonej Prawicy w wyborach sędziów TK, będzie osoba wskazana przez Porozumienie - powiedział w środę wicepremier Jarosław Gowin.

Zobacz także: Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz w TK. Polacy radzą Andrzejowi Dudzie

Gowin ujawnił, że takie ustalenie przyjęto podczas negocjacji nad nową umową koalicyjną Zjednoczonej Prawicy (pomiędzy PiS, Solidarną Polską a Porozumieniem). - Ta umowa nie jest jeszcze podpisana, ale jest sukcesywnie realizowana - dodał.

d2s5it2

Stanisław Piotrowicz w TK. Włodzimierz Czarzasty nie przebierał w słowach

- Nie jestem jeszcze upoważniony, by podawać państwu nazwisko tej osoby, ale ona jest już oczywiście uzgodniona z naszymi koalicjantami. Mogę powiedzieć tyle, że jest to przedstawiciel świata akademickiego, profesor z bardzo wybitnym dorobkiem i wybitną pozycją naukową - ujawnił polityk Porozumienia.

Zobacz także: Sejm. Posłowie zagłosowali ws. kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego

W ubiegły czwartek Sejm wybrał trzech nowych sędziów TK: Krystynę Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Stelinę. Wszyscy zostali zgłoszeni przez PiS.

d2s5it2

Podziel się opinią

Share
d2s5it2
d2s5it2
Więcej tematów