Trwa ładowanie...
d4exy75

Jarmark koni w Skaryszewie. Służby w pogotowiu

Organizacje ekologiczne i służby przygotowują się do najstarszego jarmarku konnego w Polsce. Chcą dopilnować, żeby zwierzęta w Skaryszewie, nieopodal Radomia, były dobrze traktowane.
Przedstawicielka Głównego Inspektoratu Weterynarii Katarzyna Wawrzak powiedziała w lutym w Sejmie, że kilkadziesiąt osób będzie nadzorować jarmark w Skaryszewie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarmark koni w Skaryszewie. Służby w pogotowiu
(PAP)
d4exy75

W tej grupie będzie co najmniej 10 osób z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Radomiu i około 20 inspektorów z innych powiatów. Poza tym, stan zdrowia koni będzie sprawdzać 10 lekarzy weterynarii wolnej praktyki. 3 gabinety w gminie Skaryszew zaoferowały sprawowanie całodobowej opieki podczas jarmarku.

Pełniący obowiązki Zastępcy Głównego Inspektora Transportu Drogowego Łukasz Bryła wyjaśnił, że handlarze koni napotkają na rogatkach Skaryszewa co najmniej dwie kontrole stacjonarne. Inspekcja zaplanowała także kontrole mobilne. Przedstawiciel GITD zadeklarował, że inspektorzy będą gotowi do działania 5 marca w nocy.

W tym roku, "Wstępy", czyli jarmark konny w Skaryszewie, odbędzie się 6 i 7 marca. Jak informują organizatorzy, na to wydarzenie przyjadą hodowcy i handlarze z całego kraju.

d4exy75

Zobacz także: Zakopał psa żywcem, bo się przeprowadzał. "Wyraził skruchę" i dostał pół roku więzienia

Podziel się opinią

Share

d4exy75

d4exy75
d4exy75
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów