Trwa ładowanie...
d1jrdqx
japonia

Japonia: toalety będą prostsze w obsłudze

W Japonii korzystanie z toalet będzie łatwiejsze. Dziewięciu producentów uzgodniło, że na wielofunkcyjnych deskach klozetowych będzie tylko osiem przycisków. Jest to ukłon głównie w stronę turystów odwiedzających Japonię.
Share
Japonia: toalety będą prostsze w obsłudze
Źródło: AFP, Fot: YOSHIKAZU TSUNO
d1jrdqx

W czwartek agencja Kyodo podała, że producenci toalet uproszczą znajdujące się w ubikacjach piktogramy, ponieważ czasami przysparzają one trudności obcokrajowcom. Japońskie stowarzyszenie producentów urządzeń sanitarnych ogłosiło, że nowe deski klozetowe pojawią się w sklepach najwcześniej w kwietniu.

Stowarzyszenie liczy, że nowoopracowane przyciski z piktogramami staną się międzynarodowym standardem. Dzięki nowym przyciskom będzie można spuścić wodę, otworzyć i zamknąć klapę, uruchomić funkcję mycia i suszenia oraz włączyć i wyłączyć toaletę.

Od teraz turyści z zagranicy nie mają mieć wątpliwości, który przycisk do czego służy. - Wierzymy, że Japonia jest w stanie zwiększyć swój urok, jeśli osoby przyjeżdżające z zagranicy będą w stanie bez stresu korzystać z toalet, które są czyste i wygodne - powiedział szef stowarzyszenia Madoka Kitamura.
##Coraz więcej turystów
Z przeprowadzonego w 2014 roku badania wynika, że wielu cudzoziemców ma kłopoty ze zrozumieniem, jak używać japońskich toalet. Powodem są znajdujące się na specjalnym panelu sterowania skomplikowane przyciski z ikonkami. Różnią się one w zależności od producenta.

W zeszłym roku Japonię po raz pierwszy odwiedziło ponad 20 miliony turystów. Rządo zależy na przyciągnięciu co najmniej 40 milionów zagranicznych gości w 2020 roku, gdy w Tokio odbędą się Igrzyska Olimpijskie.

d1jrdqx

Podziel się opinią

Share
d1jrdqx
d1jrdqx
Więcej tematów