Trwa ładowanie...

Japonia. Spłonął zamek Shuri na Okinawie. "Przegrzała się instalacja alarmowa"

Japonia. W nocy spłonęła duma mieszkańców Okinawy - zamek Shuri w Naha. Budowla była wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Japonia. Spłonął zamek Shuri na Okinawie. "Przegrzała się instalacja alarmowa"Źródło: PAP, fot: EPA/JIJI PRESS
d4kawvx

Ogień zauważył w czwartek wieczorem jeden z pracowników ochrony. Natychmiast wezwano straż pożarną, która walczyła z płomieniami ponad 10 godzin. Niestety, drewniany zamek spłonął niemal doszczętnie.

- Został z niego właściwie tylko szkielet. To straszliwy szok - stwierdził jeden z naocznych świadków, cytowany przez agencję Kyodo.

d4kawvx

Drewniany zamek, zbudowany prawie 600 lat temu, był przez stulecia siedzibą władców niezależnego od Japonii Królestwa Ryukyu. Płonął już wielokrotnie w przeszłości i zawsze był odbudowywany.

Zamek został prawie doszczętnie zniszczony podczas drugiej wojny światowej przez ostrzał amerykańskiej Marynarki Wojennej. Został jednak zrekonstruowany. Stanowił dumę Okinawy oraz jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Japonii, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jak wynika z wstępnych ustaleń straży pożarnej przyczyną pożaru było przegrzanie instalacji alarmowej, która w pewnym momencie stanęła w ogniu.

Żródło: bbc.com, rmf24.pl

d4kawvx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kawvx
Więcej tematów