Trwa ładowanie...
ycipk-1xl69i
ycipk-1xl69i
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
japonia

Japonia i USA przeprowadzą próby obrony przeciwrakietowej

Stany Zjednoczone i Japonia podjęły decyzję o przeprowadzeniu począwszy od przyszłego roku wspólnych prób systemów obrony przeciwrakietowej - ujawniają w poniedziałkowych wydaniach dzienniki "New York Times" i japoński "Nihon Keizai Shimbun".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1xl69i

Współpraca ma stanowić odpowiedź na zagrożenie rakietowe ze strony Korei Północnej. Wspólne próby będą odbywać się na Hawajach. Przede wszystkim testowane będą możliwości przechwytywania rakiet nieprzyjaciela lecz także - wykrywanie celów na morzu.

Koszt takiej współpracy japoński dziennik określa na ponad 154 miliony euro. Wspólne próby miałyby rozpocząć się w kwietniu przyszłego roku (z początkiem nowego roku finansowego w Japonii) - program jest zakrojony na co najmniej dwa lata.

Rzecznik japońskiego resortu obrony odmówił potwierdzenia doniesień prasowych w sprawie takiej współpracy. (mag)

ycipk-1xl69i

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1xl69i

ycipk-1xl69i
ycipk-1xl69i
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów