Trwa ładowanie...
d4gi0qx
d4gi0qx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
japonia

Japonia i USA przeprowadzą próby obrony przeciwrakietowej

Stany Zjednoczone i Japonia podjęły decyzję o przeprowadzeniu począwszy od przyszłego roku wspólnych prób systemów obrony przeciwrakietowej - ujawniają w poniedziałkowych wydaniach dzienniki "New York Times" i japoński "Nihon Keizai Shimbun".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4gi0qx

Współpraca ma stanowić odpowiedź na zagrożenie rakietowe ze strony Korei Północnej. Wspólne próby będą odbywać się na Hawajach. Przede wszystkim testowane będą możliwości przechwytywania rakiet nieprzyjaciela lecz także - wykrywanie celów na morzu.

Koszt takiej współpracy japoński dziennik określa na ponad 154 miliony euro. Wspólne próby miałyby rozpocząć się w kwietniu przyszłego roku (z początkiem nowego roku finansowego w Japonii) - program jest zakrojony na co najmniej dwa lata.

Rzecznik japońskiego resortu obrony odmówił potwierdzenia doniesień prasowych w sprawie takiej współpracy. (mag)

d4gi0qx

Podziel się opinią

Share

d4gi0qx

d4gi0qx
Więcej tematów