Trwa ładowanie...
d3wet29

Janusz Wojciechowski musi złożyć dodatkowe wyjaśnienia w PE

​Nowe kłopoty Janusza Wojciechowskiego, polskiego kandydata na komisarza UE. Komisja prawna PE zażądała od niego dodatkowych wyjaśnień ws. oświadczeń majątkowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Wojciechowski
Janusz Wojciechowski (PAP, Fot: Rafał Guz)
d3wet29

Janusz Wojciechowski jest wśród ośmiu kandydatów na komisarzy, których - obradująca w czwartek za zamkniętymi drzwiami - europarlamentarna komisja ds. prawnych poprosiła o dodatkowe wyjaśnienia - podaje RMF FM. Sprawdzano deklaracje majątkowe kandydatów na komisarzy pod kątem ewentualnego konfliktu interesów.

Stacja wyjaśnia, że komisja prawna nie badała sprawy, którą prowadzi wobec Wojciechowskiego Europejski Urząd ds. zwalczania Nadużyć finansowych (OLAF), ale wskazała na "pewne różnice" w składanych przez niego dokumentach.

- Deklaracje majątkowe wszystkich, tych których poproszono o dodatkowe wyjaśnienia, były albo niekompletne albo różniły się od poprzednio składanych lub były po prostu - podejrzane - wyjaśnił reporterce RMF jeden z eurodeputowanych.

d3wet29

Komisja zajmie się ponownie wyjaśnieniami Polaka i siedmiu innych kandydatów w przyszłym tygodniu. Pozytywna opinia komisji prawnej jest konieczna, aby kandydat mógł zostać dopuszczony do przesłuchania. Termin wyznaczony dla Wojciechowskiego to 1 października.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dziennikarka wzięła ślub z partnerką. Polski sąd zajął stanowisko

d3wet29

Podziel się opinią

Share

d3wet29

d3wet29
Więcej tematów