Trwa ładowanie...
d22vslv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Janusz Piechociński: wybór Tuska to zwiększenie potencjału i siły polskiego głosu

Wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej to wielka odpowiedzialność dla Polski, to zwiększenie potencjału i siły polskiego głosu - ocenił w sobotę lider PSL, wicepremier Janusz Piechociński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk
Donald Tusk (WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d22vslv

- To nie jest tylko osobiste wyniesienie jednego z Polaków w centrum polityki europejskiej - nie tak dawno mieliśmy przecież przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Polska wykonała w ostatnich latach postęp swoją przewidywalnością - powiedział Piechociński w sobotę dziennikarzom.

- To jest wielki wysiłek Polaków, dwudziestu pięciu lat, 10 lat bardzo dobrej obecności Polski w Unii, no i przyszedł taki czas, kiedy po wygranych wyborach przez partię ludowo-chadecką, w której jest PO i PSL, stało się to, co jeszcze rok, dwa czy pięć lat temu nie było możliwe. To jest wielkie wyzwanie - dodał.

Według lidera PSL, wybór Tuska na szefa Rady Europejskiej to "także wielka odpowiedzialność dla Polski, Polaków i dla Europy".

- Sądzę że jest to dobra decyzja, bo nie tylko w kontekście tego, co dzieje się na Wschodzie, ale w kontekście dalszej integracji i kryzysu, który przecież w tej wojnie handlowej coraz bardziej może nadciągnąć na Europę, rozmów ze Stanami Zjednoczonymi o TTIP (Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji), to być w sercu decyzyjnym Unii, mieć trzech ważnych parlamentarnych (w PE) przewodniczących: Czesław Siekierski - rolnictwo, Huebner - konstytucja, Buzek - przemysł, teraz szefowanie Rady Europejskiej, to jest zwiększenie potencjału i siły polskiego głosu - powiedział Piechociński.

d22vslv

Podziel się opinią

Share

d22vslv

d22vslv
Więcej tematów