Trwa ładowanie...

Janusz Piechociński: wybór Tuska to zwiększenie potencjału i siły polskiego głosu

Wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej to wielka odpowiedzialność dla Polski, to zwiększenie potencjału i siły polskiego głosu - ocenił w sobotę lider PSL, wicepremier Janusz Piechociński.
Share
Donald Tusk
Donald TuskŹródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d1z6gfl

- To nie jest tylko osobiste wyniesienie jednego z Polaków w centrum polityki europejskiej - nie tak dawno mieliśmy przecież przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Polska wykonała w ostatnich latach postęp swoją przewidywalnością - powiedział Piechociński w sobotę dziennikarzom.

- To jest wielki wysiłek Polaków, dwudziestu pięciu lat, 10 lat bardzo dobrej obecności Polski w Unii, no i przyszedł taki czas, kiedy po wygranych wyborach przez partię ludowo-chadecką, w której jest PO i PSL, stało się to, co jeszcze rok, dwa czy pięć lat temu nie było możliwe. To jest wielkie wyzwanie - dodał.

Według lidera PSL, wybór Tuska na szefa Rady Europejskiej to "także wielka odpowiedzialność dla Polski, Polaków i dla Europy".

d1z6gfl

- Sądzę że jest to dobra decyzja, bo nie tylko w kontekście tego, co dzieje się na Wschodzie, ale w kontekście dalszej integracji i kryzysu, który przecież w tej wojnie handlowej coraz bardziej może nadciągnąć na Europę, rozmów ze Stanami Zjednoczonymi o TTIP (Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji), to być w sercu decyzyjnym Unii, mieć trzech ważnych parlamentarnych (w PE) przewodniczących: Czesław Siekierski - rolnictwo, Huebner - konstytucja, Buzek - przemysł, teraz szefowanie Rady Europejskiej, to jest zwiększenie potencjału i siły polskiego głosu - powiedział Piechociński.

d1z6gfl

Podziel się opinią

Share
d1z6gfl
d1z6gfl
Więcej tematów