Trwa ładowanie...
d3ffty8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Janusz Palikot: nie mam zamiaru składać broni

Lider Twojego Ruchu Janusz Palikot powiedział w niedzielę po ogłoszeniu sondażowych wyników exit poll, w których uzyskał 1,5 proc. poparcia, że nie ma zamiaru składać broni. Wyniki określił mianem "eksplozji konserwatyzmu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Palikot: nie mam zamiaru składać broni
(PAP, Fot: Marcin Obara)
d3ffty8

Palikot podczas wieczoru wyborczego po ogłoszeniu wyników pogratulował pozostałym kandydatom: Bronisławowi Komorowskiemu, kandydatowi PiS Andrzejowi Dudzie oraz Pawłowi Kukizowi.

Palikot ocenił, że sondażowe wyniki wyborów pokazują, że PO "nie chroni przed PiS-em". - Obywatele nauczyli się, że w zasadzie do wyboru jest w różnych kolorach konserwatywny świat, że nie ma innego wyboru - dodał.

Sondażowe wyniki - mówił Palikot - pokazują też, że "grożą nam rządy Ku-Klux-Klanu, rządy Kaczyńskiego, Korwina, Kukiza". Jego zdaniem byłby to rząd "na pół wyznaniowy, który nie rozumie gospodarki".

d3ffty8

Według badań sondażowych Ipsos dla TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat News Andrzej Duda uzyskał 34,8 proc. głosów, Bronisław Komorowski 32,2 proc.; trzeci Kukiz - 20,3 proc.

Palikot ma jednak nadzieję, że "świat liberalno-lewicowy wróci". - Nie mam zamiaru składać broni, wycofywać się. Jutro zaczynam kolejną kampanię - zapowiedział. Jesienią odbędą się wybory parlamentarne. Dodał, że będzie jeździł po Polsce. - Jeśli wytrzymamy trudne miesiące, w polityce może nastąpić zwrot - powiedział.

Lider TR dziękował też rodzinie oraz Barbarze Nowackiej za "etyczną, ideową, koleżeńską jakość".

d3ffty8

Podziel się opinią

Share

d3ffty8

d3ffty8
Więcej tematów