Trwa ładowanie...
d3s0hcj
Janusz Palikot komentuje odejście Marka Siwca z Twojego Ruchu

Janusz Palikot komentuje odejście Marka Siwca z Twojego Ruchu

Marek Siwiec ogłosił we wtorek, że odchodzi z Twojego Ruchu. Według niego partia realizuje autorski program swojego przewodniczącego Janusza Palikota. "W takiej polityce nie ma dla mnie miejsca" - napisał polityk na swoim blogu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3s0hcj

- Dzisiaj podjąłem decyzję o rozstaniu się z Twoim Ruchem i na razie niczego nie planuję - powiedział Siwiec pytany o dalszą polityczną drogę.

Na swoim blogu polityk napisał, że "formuła współpracy z Januszem Palikotem, przyjęta dwa lata temu, wyczerpała się". "Wtedy opuściłem SLD z zamiarem konsolidowania polskiej lewicy, tworzenia nowej jakości, dotarcia do ludzi, których SLD nie chciał lub nie potrafił aktywizować. Ten plan się nie powiódł" - podkreślił.

d3s0hcj

Według Siwca "aktualnie Twój Ruch realizuje autorski program przewodniczącego partii". "Abstrahuje on od politycznych realiów i prawdziwych linii podziału. Ignoruje istnienie sojuszników i ewentualnych partnerów. W takiej polityce nie ma dla mnie miejsca" - zaznaczył.

Michał Kabaciński z biura prasowego Twojego Ruchu powiedział, że Marek Siwiec odszedł, "ale zostali inni działacze, którzy dalej z podniesioną głową, zdeterminowani, będą szli u boku Janusza Palikota w kampanii prezydenckiej".

- Jutro przyjdą nowi ludzie. Zupełnie nie traktujemy tego jako sygnał czy zagrożenie - dodał Kabaciński.

Siwiec, były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i jeden z najbliższych współpracowników prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, odszedł z SLD w 2012 r. Razem z Palikotem i Kwaśniewskim współtworzył koalicję Europa Plus Twój Ruch. Z jej list polityk startował w wyborach do europarlamentu w 2014 r.; koalicja znalazła się jednak poniżej progu wyborczego. W Twoim Ruchu Siwiec pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.

Z Twojego Ruchu w styczniu odszedł także Robert Kwiatkowski, bezpośrednim powodem według niego było kandydowanie lidera TR na prezydenta. Palikot we wtorek w Sejmie zaprezentował swój program wyborczy.

d3s0hcj

Podziel się opinią

Share
d3s0hcj
d3s0hcj
Więcej tematów