WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Janusz Korwin-Mikke: trzeba zanegować dorobek UE

Trzeba całkowicie zanegować dorobek Unii Europejskiej, wypalić rozpalonym żelazem, bo wszystko, co zrobiła Unia, jest złem- uważa lider Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke. Jak dodał, jego partia zabiega o mandaty w PE, aby "mieć tubę propagandową do krytykowania UE".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
WP

Korwin-Mikke, "jedynka" na śląskiej liście swojej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego, powiedział w Bydgoszczy, że "Unia Europejska jest antyeuropejska, a wszystkie zasady unijne są zaprzeczeniem wartości europejskich". Zapowiedział, że eurodeputowani Kongresu Nowej Prawicy będą ośmieszać i tępić UE.

- Cała unia jest zaprzeczeniem Europy. Jaki jest tego efekt? Póki Europą rządziły wartości europejskie, my rządziliśmy światem, myśmy kontrolowali cały świat - przekonywał polityk na konferencji prasowej.

Według niego trzeba "całkowicie zanegować dorobek Unii Europejskiej, wypalić rozpalonym żelazem, bo wszystko, co zrobiła Unia jest złem".

WP

Korwin-Mikke podkreślił, że jego ugrupowanie zabiega o mandaty w Parlamencie Europejskim, aby mieć tubę propagandową do krytykowania UE.

- Nie bierzemy pieniędzy do polskiego podatnika, to przynajmniej weźmiemy do europejskiego. Wykorzystamy wszystkie możliwości, aby ośmieszyć i tępić UE. Będziemy skupiać się na wykazywaniu nonsensów Unii, bo tam naprawdę nic zrobić się nie da. Można tylko mówić, ośmieszać, składać wnioski do prokuratury, bo tam siedzą kryminaliści - zadeklarował.

Prezes KNP odniósł się też do środowego orzeczenia Trybunały Konstytucyjnego, który uznał, że podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat jest zgodne z konstytucją.

- Oświadczam, że jeżeli zdarzy się nam być u władzy, to wszyscy senatorowie, posłowie, a także sędziowie TK, którzy głosowali za takim rozwiązaniem, będą mieli podwyższony wiek emerytalny do 99 lat. To jest zgodne z konstytucją - powiedział.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP