Trwa ładowanie...
d2r6e92
Janusz Korwin-Mikke: rozumiem Putina. To Stany Zjednoczone prą do wojny
x-news/TVN 24

Janusz Korwin-Mikke: rozumiem Putina. To Stany Zjednoczone prą do wojny

- Rozumiem Putina i Rosjan. Oni panicznie się boją, bo są otoczeni bazami NATO. To Stany Zjednoczone prą do wojny - powiedział Janusz Korwin-Mikke na antenie TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2r6e92

- Rosyjscy politycy mają naszych polityków za pieski Waszyngtonu i mają rację, szczególnie dotyczy to Jarosława Kaczyńskiego - dodał kandydat na prezydenta.

Zdaniem Korwin-Mikkego, szkolenie Ukraińców to akt agresji wobec Rosji. - Polska powinna ogłosić neutralność wobec konfliktu na Ukrainie. Nie mamy żadnego powodu, aby brać udział w tej wojnie - stwierdził.

d2r6e92

Z kolei w środę na antenie TVP Korwin-Mikke stwierdził, że "Władimir Putin jest świetnym prezydentem Rosji i byłby świetnym prezydentem Polski". - Niestety się nie zgodzi - dodał.

200 tys. podpisów

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że przyjęła już zawiadomienia o utworzeniu 19 komitetów wyborczych.

Sztab Korwin-Mikkego jako pierwszy złożył w PKW podpisy pod jego kandydaturą na prezydenta. Pod nazwiskiem lidera partii KORWiN podpisało się ponad 200 tys. osób.

d2r6e92

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

19 komitetów

PKW zarejestrowała dotychczas komitety: ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego, Andrzeja Dudy (PiS), Adama Jarubasa (PSL), Magdaleny Ogórek (SLD), Janusza Palikota (Twój Ruch), Wandy Nowickiej (z poparciem Unii Pracy), Janusza Korwin-Mikkego (ugrupowanie KORWiN), Jacka Wilka (Kongres Nowej Prawicy), muzyka Pawła Kukiza, Mariana Kowalskiego (Ruch Narodowy), Anny Grodzkiej (Zieloni), b. działacza opozycyjnego w PRL i b. posła Adama Słomki, reżysera i publicysty Grzegorza Brauna, przewodniczącej Partii Kobiet Iwony Piątek, Dariusza Łaski (Wspólnota Patriotyczna Solidarnej Deliberacji), Zenona Nowaka (lidera partii Dzielny Tata), b. wiceprezydenta Gdańska Włodzimierza Korab-Karpowicza, Pawła Tanajno (Demokracja Bezpośrednia), b. opozycjonisty antykomunistycznego Kornela Morawieckiego.

Źródło: TVN24, TVP, PAP, WP

d2r6e92

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d2r6e92

d2r6e92
Więcej tematów