Trwa ładowanie...
d1bf7p2

Janusz Czapiński: Paweł Kukiz nie przegoni "dwóch wielkich smoków" na scenie politycznej

Prof. Janusz Czapiński ocenił na antenie TVP Info, że Paweł Kukiz nie ma szans, by przegonić "dwa wielkie smoki na scenie politycznej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz (WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d1bf7p2

Zdaniem Czapińskiego, porażka Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich uwydatniła słabość Platformy Obywatelskiej. - Przed wyborami parlamentarnymi partia musi powalczyć o nowych wyborców - ocenił.

Czapiński uważa, że Platforma "na konserwatyzm z PiS nie wygra", więc pozostała jej realizacja oczekiwań elektoratu centrolewicowego. Dodaje, że Paweł Kukiz nie ma szans, by przegonić "te dwa wielkie smoki".

- Polacy odrzucają ludzi w krawatach. Paweł Kukiz, rockandrollowiec, człowiek w skórzanej kurtce, który obiecuje, że pogoni całą klasę polityczną, wzbudza zaufanie i dociera do tzw. grupy "wkurzonych" - ocenił z kolei w programie "INFOrozmowa" Adam Bielan, wiceprezes Polski Razem.

d1bf7p2

Był to komentarz do sondażu zaufania CBOS, na czele którego uplasował się Paweł Kukiz. Zdaniem Bielana doprecyzowanie programu wyborczego może "podciąć skrzydła" muzykowi.

Paweł Kukiz stał się liderem rankingu zaufania polityków przygotowanego przez CBOS. Ufa mu 58 proc. Polaków. Kolejne miejsce zajmują ex aequo prezydent Bronisław Komorowski i prezydent elekt Andrzej Duda - obaj z 54 proc. poparcia.

Bielan uważa, że ten stan nie potrwa długo. Dowodził, że o programie Kukiza - poza sztandarowym pomysłem wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych - społeczeństwo wie niewiele.

Było to - uznał Bielan - korzystne z punktu widzenia kampanii, bo pozwalało zbierać poparcie wśród ludzi nastawionych zarówno lewicowo, jak i prawicowo, ale przed wyborami parlamentarnymi Kukiz będzie musiał "doprecyzować" program. A to - zdaniem wiceprezesa Polski Razem - może sprawić, ze Kukiz zacznie "tracić skrzydła".

d1bf7p2

Od miesięcy liderem sondażu zaufania do polityków był Bronisław Komorowski. Jeszcze w marcu, 75 procent badanych deklarowało zaufanie do urzędującego prezydenta.

Zobacz również wideo: Kukiz podzieli los Palikota?

d1bf7p2

Podziel się opinią

Share
d1bf7p2
d1bf7p2
Więcej tematów