Trwa ładowanie...
d9gbz38

Jan Śpiewak spotkał się z prezydentem. "Rozmawialiśmy o mojej sytuacji"

- Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą dotyczyło mojej sytuacji prawnej, a także historii kamienicy na ul. Joteyki w Warszawie - powiedział działacz miejski Jan Śpiewak. Aktywista został skazany za zniesławienie mec. Bogumiły Górnikowskiej, córki byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego
Share
Jan Śpiewak został skazany za zniesławienie mec. Bogumiły Górnikowskiej
Jan Śpiewak został skazany za zniesławienie mec. Bogumiły GórnikowskiejŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d9gbz38
  • Jan Śpiewak spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą
  • Rozmawiał z nim o "swojej sytuacji prawnej"
  • Aktywista wcześniej nie wykluczał, że będzie prosił o ułaskawienie

W niedzielę wieczorem rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował na Twitterze, że po godz. 20.00 zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z miejskim aktywistą Janem Śpiewakiem. Nie ujawnił jednak szczegółów rozmowy.

Jan Śpiewak potwierdził PAP, że do spotkania doszło. Nie powiedział jednak, z czyjej inicjatywy - relacjonuje rmf24.pl.

d9gbz38

- Mogę powiedzieć tylko, że tematem rozmowy była moja sytuacja prawna i historia kamienicy na ul. Joteyki - stwierdził.

W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Śpiewakowi zapłatę 5 tys. zł i 10 tys. zł nawiązki na rzecz mec. Bogumiły Górnikowskiej, córki byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Wyrok jest prawomocny, ale jego uzasadnienie było niejawne.

"Nie wykonam wyroku"

Aktywista skrytykował wyrok sądu i zapowiedział, że go nie wykona. Nie wykluczył, że zwróci się o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy.

d9gbz38

- Jeżeli będzie trzeba, jestem gotów pójść do więzienia. Nie będę tego wyroku wykonywać. To łamanie elementarnych zasad praworządności w naszym kraju - powiedział Śpiewak.

Bogumiła Górnikowska pozwała Śpiewaka o zniesławienie. Aktywista w wielu wypowiedziach pomówił ją o nieprawidłowości w wykonywaniu przez nią funkcji kuratora i o udział w aferze reprywatyzacyjnej. Domagała się 10 tys. zł grzywny i trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Poszło o wpis opublikowany przez Śpiewaka w październiku 2017 r. na Twitterze. "Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118-letniego kuratora kamienice na Ochocie" - napisał wówczas aktywista. Później kilkakrotnie powtórzył ten zarzut wobec prawniczki na konferencjach. Chodziło o kamienicę przy ul. Joteyki 13 na warszawskiej Ochocie. Budynek przekazano w prywatne ręce w 2011 r.

Źródło: rmf24.pl

d9gbz38

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9gbz38

Podziel się opinią

Share
d9gbz38
d9gbz38
Więcej tematów