Trwa ładowanie...
d1czcgp

Jan Śpiewak spotkał się z prezydentem. "Rozmawialiśmy o mojej sytuacji"

- Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą dotyczyło mojej sytuacji prawnej, a także historii kamienicy na ul. Joteyki w Warszawie - powiedział działacz miejski Jan Śpiewak. Aktywista został skazany za zniesławienie mec. Bogumiły Górnikowskiej, córki byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Śpiewak został skazany za zniesławienie mec. Bogumiły Górnikowskiej
Jan Śpiewak został skazany za zniesławienie mec. Bogumiły Górnikowskiej (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d1czcgp
  • Jan Śpiewak spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą
  • Rozmawiał z nim o "swojej sytuacji prawnej"
  • Aktywista wcześniej nie wykluczał, że będzie prosił o ułaskawienie

W niedzielę wieczorem rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował na Twitterze, że po godz. 20.00 zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z miejskim aktywistą Janem Śpiewakiem. Nie ujawnił jednak szczegółów rozmowy.

Jan Śpiewak potwierdził PAP, że do spotkania doszło. Nie powiedział jednak, z czyjej inicjatywy - relacjonuje rmf24.pl.

d1czcgp

- Mogę powiedzieć tylko, że tematem rozmowy była moja sytuacja prawna i historia kamienicy na ul. Joteyki - stwierdził.

W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Śpiewakowi zapłatę 5 tys. zł i 10 tys. zł nawiązki na rzecz mec. Bogumiły Górnikowskiej, córki byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Wyrok jest prawomocny, ale jego uzasadnienie było niejawne.

"Nie wykonam wyroku"

Aktywista skrytykował wyrok sądu i zapowiedział, że go nie wykona. Nie wykluczył, że zwróci się o ułaskawienie do prezydenta Andrzeja Dudy.

d1czcgp

- Jeżeli będzie trzeba, jestem gotów pójść do więzienia. Nie będę tego wyroku wykonywać. To łamanie elementarnych zasad praworządności w naszym kraju - powiedział Śpiewak.

Bogumiła Górnikowska pozwała Śpiewaka o zniesławienie. Aktywista w wielu wypowiedziach pomówił ją o nieprawidłowości w wykonywaniu przez nią funkcji kuratora i o udział w aferze reprywatyzacyjnej. Domagała się 10 tys. zł grzywny i trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Poszło o wpis opublikowany przez Śpiewaka w październiku 2017 r. na Twitterze. "Córka ministra Ćwiąkalskiego przejęła w 2010 roku metodą na 118-letniego kuratora kamienice na Ochocie" - napisał wówczas aktywista. Później kilkakrotnie powtórzył ten zarzut wobec prawniczki na konferencjach. Chodziło o kamienicę przy ul. Joteyki 13 na warszawskiej Ochocie. Budynek przekazano w prywatne ręce w 2011 r.

Źródło: rmf24.pl

d1czcgp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1czcgp

Podziel się opinią

Share

d1czcgp

d1czcgp
Więcej tematów