Trwa ładowanie...
d3vkwg4

Jak wyląda lista wyborcza w II turze wyborów prezydenckich 2020?

W niedzielę 12 lipca od samego rana - dokładnie od godziny 7:00 - będzie można oddać głos na jednego z kandydatów na prezydenta. Lista wyborcza jest tym razem krótka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lista wyborcza. Wybory 2020
Lista wyborcza. Wybory 2020 (Pixabay)
d3vkwg4

Jak głosować w wyborach prezydenckich 2020? Jak wygląda lista wyborcza?

Głosowanie w II turze wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca 2020 roku między godziną 7:00 a 21:00. Jak głosować?

Osoby, które głosują w lokalach wyborczych, muszą oddać głos w godzinach 7:00-21:00 w niedzielę 12 lipca. W lokalu wyborczym, po weryfikacji tożsamości, wyborca otrzymuje kartę do głosowania, na której znajduje się lista kandydatów, na których można głosować. W II turze wyborów są to tylko dwa nazwiska.

d3vkwg4

Na liście wyborczej w II turze wyborów prezydenckich 2020 jest:

- Andrzej Duda
- Rafał Trzaskowski

Lista kandydatów w II turze jest krótka

W przeciwieństwie do I tury wyborów prezydenckich 2020, gdy na liście wyborczej znajdowało się aż jedenastu kandydatów, w II turze jest ich tylko dwóch. Tylko Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zakwalifikowali się do głosowania w II turze i to między nimi toczy się walka o to, który zostanie prezydentem na najbliższą kadencję.

d3vkwg4

Oprócz listy kandydatów, przy nazwiskach których znajdują się kwadraciki, gdzie należy postawić znak "X", karta do głosowania powinna mieć dwie pieczęci. Jest to pieczęć Państwowej Komisji Wyborczej (nadrukowana na karcie, ma kolor czarny) i pieczęć obwodowej komisji wyborczej (dowolny kolor). Warto wiedzieć, że karta do głosowania, na której znajduje się lista wyborcza, ma ścięty prawy górny róg, co jest niezbędne dla umożliwienia oddania głosu osobom niewidomym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vkwg4

Podziel się opinią

Share

d3vkwg4

d3vkwg4
Więcej tematów