Jak wykluczeni mają dotrzeć do Arłukowicza?
Jeden dzień wystarczył, aby linia telefoniczna w biurze ministra ds. osób wykluczonych została niemal całkowicie zablokowana przez dzwoniących.
30.07.2011 | aktual.: 31.08.2011 15:45
Bartosz Arłukowicz (40 l.) po spotkaniu z Czytelnikami Faktu i wysłuchaniu ich problemów zobowiązał się na naszych łamach do pomocy każdemu, kto do niego się zwróci.
Ministerialni urzędnicy na bieżąco przyjmują więc zgłoszenia przez telefon, jednak nie są w stanie obsłużyć wszystkich zainteresowanych, którzy chcą zgłosić swój problem ministrowi Arłukowiczowi. Dziś tłumaczymy, w jaki jeszcze sposób przekazać swoją sprawę na biurko ministra.
– Dokładnie analizujemy każdą indywidualną sprawę jaka do nas wpływa, ale aby móc skutecznie przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu, muszę skupiać się na rozwiązaniach systemowych. Tylko kompleksowe działania są tak naprawdę skuteczne – tłumaczy nam minister.
Telefon to najprostszy i najszybszy sposób, aby zgłosić swój problem w biurze Arłukowicza. Ale żeby minister mógł skutecznie zająć się sprawą, potrzebuje jeszcze do wglądu potwierdzających problem dokumentów.
Dlatego warto wysłać do ministra tradycyjny list z kopią dokumentów, lub – jeśli ma się dostęp do internetu – e-mail. Aby sprawa była całkowicie klarowna, należy dokładnie opisać swoją sytuację i problem oraz wyjaśnić, czy i gdzie już były zanoszone prośby o pomoc. Żadne zgłoszenie nie zostanie zignorowane. e-mail: bartosz.arłukowicz@kprm.gov.pl
adres: Bartosz Arłukowicz, Pełnomocnik Premiera ds. Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa