Trwa ładowanie...
d3zfmmc

"Jak przegramy, to na złość Tuskowi się ukrzyżujemy"

Krzyż ustawiony przez harcerzy pod Pałacem Prezydenckim zostanie przeniesiony do kościoła św. Anny. Ta sprawa od wielu tygodni budzi kontrowersje i wywołuje polityczne spory. Ostra dyskusja na ten temat toczy się także w internecie. Sprawdziliśmy, co o przeniesieniu krzyża myślą Internauci Wirtualnej Polski.
Share
"Jak przegramy, to na złość Tuskowi się ukrzyżujemy"
Źródło: PAP
d3zfmmc

Staziekspis zagrzewa do walki: "Załóżmy nasze moherowe berety i walczmy z siłami zła. Niech każdy przyniesie ze sobą 5-metrowy krzyż, będziemy walczyć. A jak przegramy, to na złość Tuskowi się ukrzyżujemy" - ostrzega.

Pilnują krzyża dzień i noc - zobacz zdjęcia

Zdecydowana większość Internautów uważa jednak, że protest ws. przeniesienia krzyża ośmiesza Polskę na arenie międzynarodowej: "To, że się z nas śmieją na zachodzie nie obchodzi mnie, bo oni tam mają jeszcze lepsze sprawy. Wkurza mnie, że w naszej Polsce tylko groby, pomniki i krzyże. No cóż, taka nasza historia.Teraz mamy kolejny krzyż i nie chodzi tu o to, by uczcić pamięć tych, którzy zginęli w wypadku lotniczym, ale chodzi o to, by postawić na swoim. Wielka zadyma jest komuś na rękę. Tylko komu? - pyta Internauta FI.

d3zfmmc

Podobnego zdania jest Robert R: "To nie ma nic wspólnego z wiarą, jest to zwyczajna akcja polityczna Kaczyńskiego i Rydzyka. Całe szczęście, że większość normalnych katolików nie przyłączyła się do tej farsy" - napisał.

W słowach nie przebiera młody doktórek. Jego zdaniem, przeciwnicy przeniesienia krzyża są niestabilni psychicznie: "A nie można by tego placu ogrodzić i urządzić tam szpital psychiatryczny?" - pyta. - "Pacjenci sami przychodzą" - dodaje.

Osoby głęboko wierzące przepraszają za zachowanie obrońców krzyża: "Dla mnie KRZYŻ jest skarbem, ma swoje miejsce! Nie wyobrażam sobie, abym mogła krzyż powiesić o tak sobie, bo tam jest wolne miejsce!!!. Smutno mi Boże i przepraszam za tych nawiedzonych i przepełnionych jadem, bo wiary u nich nie widzę!" - napisała Janka.

W podobnym tonie wypowiada się Internautka ods: "Jestem głęboko wierząca, ale uważam, że krzyż ma swoje miejsce. Nie będę się modlić pod pałacem, tylko w kościele. I tak powinno być. Ktoś chce bardzo rozgłosu, żeby wszyscy z nas się śmiali. Niepotrzebnie harcerze narobili takiego szumu. Pałac Prezydencki jest dla ludzi wierzących i nie wierzących" - napisała.

d3zfmmc

Postawą obrońców krzyża poruszona jest anonimowa internautka: "Jestem wzruszona postawą tych ludzi, gratuluje WAM odwagi i ciesze się, że są na świecie ludzie o wielkich sercach. Osobiście jestem przeciwna usuwaniu krzyża, kiedyś był niewygodny śp. Lech Kaczyński teraz pamięć po nim, a ten Krzyż to Pan Bóg... Normalnie czasy PRL-u" - tłumaczy.

Opinie Internautów Wirtualnej Polski zebrała Aleksandra Dulian.

d3zfmmc

Podziel się opinią

Share
d3zfmmc
d3zfmmc
Więcej tematów