Trwa ładowanie...
d29v5mr
x-news/TVN 24

Jak Polacy ocenili expose Beaty Szydło? Jest sondaż

48 procent ankietowanych przez Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 przewiduje realizację tylko niektórych obietnic złożonych przez Beatę Szydło w expose. Samo expose zebrało niemal tyle samo dobrych i złych ocen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak Polacy ocenili expose Beaty Szydło? Jest sondaż
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d29v5mr

Jak Polacy ocenili expose Beaty Szydło? 31 procent badanych wystawiło dobre noty. Niemal równie liczna grupa - 30 procent - źle oceniła wystąpienie nowej premier.

Najwięcej osób - 39 procent - wstrzymało się od wyrażenia opinii, odpowiadając "nie wiem", "trudno powiedzieć" lub "nie śledziłem/nie śledziłam expose".

Premier Beata Szydło wygłosiła swoje #expose. Oto priorytety rządu. Podajcie dalej!Stenogram z expose --> http://bit.ly/expose_Beaty_Szydło

Posted by Kancelaria Premiera on 18 listopada 2015

d29v5mr

Jak badani oceniają szanse na spełnienie obietnic złożonych przez nową premier? Najliczniejsza grupa, prawie połowa - 48 proc. - szacuje, że Szydło zrealizuje tylko niektóre z sejmowych zapowiedzi.

Zdecydowanych optymistów jest 5 proc. - właśnie tylu respondentów uważa, że Beata Szydło i jej rząd będą w stanie spełnić wszystkie obietnice. Kolejne 19 procent "obstawia", że nowa władza wywiąże się z większości deklaracji z expose.

Zdecydowanych sceptyków jest 18 procent - tylu uczestników badania sądzi, że premier Szydło "w ogóle nie spełni" obietnic.

Co dziesiąty badany - 10 procent - nie chce lub nie potrafi sprecyzować swego zdania w tej kwestii.

d29v5mr

Sondaż zrealizowany został przez Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN24 18 listopada 2015 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób pełnoletnich. Wielkość próby 1002.

A jak obietnice Beaty Szydło skomentowali użytkownicy Twittera?

Zobacz również: Beata Szydło: Bilion złotych na rozwój to symbol wielkiego przedsięwzięcia

d29v5mr

Podziel się opinią

Share
d29v5mr
d29v5mr
Więcej tematów