Trwa ładowanie...
d2z3ru9

Jak na Ukrainie obchodzą Dzień Zycięstwa?

Kilka tysięcy kombatantów wzięło w czwartek udział w marszu główną ulicą Kijowa z okazji Dnia Zwycięstwa. Różnego rodzaju uroczystości odbywają się też w większości ukraińskich miast. Wieczorem planowane są fajerwerki i świąteczne salwy artyleryjskie. 9 maja jest dniem wolnym od pracy.

Share
d2z3ru9

Wieńce od prezydenta i innych przedstawicieli władz, kombatanckie marsze i tradycyjne kuchnie polowe z żołnierską kaszą i kieliszkiem wódki - na Ukrainie Dzień Zwycięstwa obchodzony jest bardzo uroczyście. Weterani są bohaterami dnia. Wręcza się im kolejne ordery, dodatki pieniężne, składa publiczne podziękowania.

8 i 9 maja byli żołnierze armii radzieckiej przez 10 minut bezpłatnie mogą też porozmawiać przez telefon z bliskimi i przyjaciółmi na Ukrainie i w krajach WNP. Muszą tylko pokazać zaświadczenie kombatanckie.

Dzień Zwycięstwa to wielkie święto nie tylko dla pięciomilionowej rzeszy weteranów II wojny światowej. Życzenia z okazji święta przekazują swoim klientom firmy, agencje informacyjne, programy telewizyjne i radiowe. Przez cały dzień transmitowane są koncerty, pokazywane radzieckie filmy wojenne. (an)

d2z3ru9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z3ru9
d2z3ru9
Więcej tematów