Trwa ładowanie...
d346h25

Jagieliński: koalicja w interesie państwa

Przystępując do koalicji z SLD-UP Federacyjny Klub Parlamentarny (FKP) podejmuje próbę stabilizowania sytuacji
politycznej w Polsce - napisał w oświadczeniu szef klubu FKP Roman Jagieliński. "Nie chcemy czekać z założonymi rękoma, ani odpowiadać za bierność i obojętność wobec
realnego kryzysu państwa" - podkreślił.

d346h25
d346h25

Jak zaznaczył, jego klub podjął suwerenną decyzję o przystąpieniu do koalicji parlamentarno-rządowej "kierując się nadrzędnym interesem państwa".

"Wolimy działać i pracować, aniżeli w klęsce rządzącej koalicji upatrywać satysfakcji i szans na swój wyborczy sukces. I tylko z tak pojmowanych politycznych zachowań i podejmowanych przez nasz Klub decyzji będziemy tłumaczyć się przed wyborcami i opinią publiczną" - zadeklarował Jagieliński.

"Tak nam dyktują nasze przekonania, nasze poczucie odpowiedzialności za poselskie mandaty i za ważne sprawy naszego kraju. Polska nie ma czasu na kłótnie, konflikty i popisywanie się retoryką przyszłych uzdrowicieli" - napisał.

Podkreślił, że FKP wyznaje "oczywistą zasadę, że polityczny, a w ślad za tym gospodarczy chaos to przegrana nie tylko rządu, ale także parlamentu i elit politycznych, to przegrana Polski". "To utrata szans i autorytetu kraju w przededniu historycznego momentu przystąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej" - dodał.

d346h25

Obecna sytuacja wymagała - napisał Jagieliński - jednoznacznej decyzji na "tak" dla wejścia do koalicji i poparcia trudnego, ale bardzo ważnego dla Polski planu wicepremiera Hausnera.

"Nie tylko nie zdradzamy własnych przekonań, ale postępujemy zgodnie z nimi bez względu na to, jak sensacyjne i efektowne tytuły i opinie formułują w tej sprawie media" - podkreślił szef FKP.

W czwartek szefowie klubów SLD, UP oraz Federacyjnego Klubu Parlamentarnego podpisali porozumienie o zawarciu koalicji parlamentarno-rządowej.

d346h25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d346h25
Więcej tematów