Trwa ładowanie...

Jacek Sasin: w 2019 roku pojawią się nowe propozycje. A w 2020 następne, jeśli wyborcy pozwolą

Chcemy te wszystkie propozycje, które padły na sobotniej konwencji, wprowadzić szybko, bo to taki program na najbliższe kilka miesięcy - stwierdził minister Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Zapowiedział, że w 2019 roku pojawią się kolejne propozycje. - A w następnym roku kolejne, jeśli wyborcy nam pozwolą - dodał.

Share
Jacek Sasin: w 2019 roku pojawią się nowe propozycje. A w 2020 następne, jeśli wyborcy pozwolą
Źródło: East News, Fot: Piotr Smolinski/REPORTER
d38br6m

Wyprawka ma sens wtedy, jeśli jest przed rozpoczęciem roku szkolnego - stwierdził Sasin pytany w "Sygnałach Dnia" Polskiego Radia, kiedy wejdą w życie projekty zaprezentowane podczas sobotniej konwencji PiS. - Do 1 września ta wyprawka musi trafić do uczniów. Jeśli chodzi o niski ZUS, to z tego co wiem. to jest już przygotowany konkretny projekt i myślę, że on w najbliższym czasie trafi pod obrady rządu - dodał i zaznaczył, że obniżka stawki podatkowej ma wejść w życie z nowym rokiem podatkowym.

Sasin podkreślił, że te propozycje, to dorobek Komitetu Społecznego, którym kieruje była premier Beata Szydło. - Rząd nie jest dla siebie, ale żeby przedstawiać dobre propozycje wyborcom - mówił gość "Sygnałów Dnia". Dodał, że 30 mld odzyskane do budżetu dzięki lepszej ściągalności VAT-u, daje możliwość "realizacji takich ambitnych projektów".

Polityk PiS pytany był także o konwencję PO i Nowoczesnej. - Jedynym programem opozycji jest walka z PiS Dla nich jedynym programem jest odsunięcie PiS od władzy. To jest program PO i Nowoczesnej - dorwanie się do władzy - stwierdził Sasin.

d38br6m

Odniósł się także do propozycji opozycji, dotyczącej pozostawienia podatku dochodowego od osób fizycznych w miejscu, gdzie ludzie go płacą. - To są groźne zapowiedzi, przecież już dzisiaj znaczna część podatku zostaje w miejscu, gdzie ludzie płacą. To propozycja absolutnej decentralizacji państwa. Rząd bez pieniędzy musiałby przekazać wszystkie projekty samorządom - ocenił. Jego zdaniem rząd nie mógłby wtedy realizować tak ambitnych projektów jak np. program 500+.

Zobacz także: Apatyczne brawa dla Morawieckiego. Dla Szydło - owacja!

- My filozofię państwa, które nic nie może, które proponuje PO I Nowoczesna chcemy przeciwstawić państwu, które ma narzędzia, aby dbać o swoich obywateli - mówił Sasin.

Sasin był także pytany o ewentualnego kolejnego kandydata Zjednoczonej Prawicy na fotel prezydenta Warszawy. - Nic mi na ten temat nie wiadomo - stwierdził Sasin. - Myślę że wybór dokona się w najbliższych dniach, to nie ode mnie zależy podjęcie decyzji. Najbliższe tygodnie wszystko wyjaśnią - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38br6m

Podziel się opinią

Share
d38br6m
d38br6m
Więcej tematów