Trwa ładowanie...

Jacek Sasin do Fransa Timmermansa. "Jak się tak interesuje Polską, to niech ma cały obraz"

Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera uważa, że nie ma nic złego w krytyce sędziów. - Oni za dużo zajmują się dziś polityką. Powinni skupić się na tym, do czego są powołani - mówił Jacek Sasin.

Share
Jacek Sasin do Fransa Timmermansa. "Jak się tak interesuje Polską, to niech ma cały obraz"
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d11ogrj

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów odniósł się do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił o "grupie przestępczej w krakowskim sądzie". - Jeśli Frans Timmermans tak interesuje się tym, co dzieje się w polskich sądach, to dobrze, żeby widział wszystkie strony - mówił na antenie TVN24 Jacek Sasin.

- Warto zobaczyć wszystko jako całokształt. Również wyroki, które nie miały nic wspólnego z rzeczywistością, a zapadały. Także sędziów, którzy dalej orzekają, a pracowali wcześniej w stanie wojennym czy w czasach komunistycznych, gdzie skazywali opozycjonistów na kary więzienia za to, że działali przeciwko władzom komunistycznym - dodał.

Minister mówił też o tym, co nie podoba mu się w zachowaniu sędziów. - Oni nie są od tego, aby wybierać sobie prezesów, tylko żeby sądzić. Wielu z nich za dużo obecnie zajmuje się polityką. Powinni skupić się na tym, do czego są powołani - zakończył.

d11ogrj

Zobacz także: Niepokojący sondaż dla PiS. Minister PiS komentuje

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11ogrj

Podziel się opinią

Share
d11ogrj
d11ogrj
Więcej tematów