Trwa ładowanie...
d4lpczb
eu

Jacek Saryusz-Wolski poza frakcją ludową

Jacek Saryusz-Wolski spotkał się z szefem Europejskiej Partii Ludowej (EPL) Josephem Daulem. Po tym spotkaniu ogłosił, że nie jest już członkiem tej frakcji w Europarlamencie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-Wolski (© European Union 2014)
d4lpczb

W związku ze swoją kandydatura na szefa Rady Europejskiej Jacek Saryusz-Wolski został poproszony przez Josepha Daula o rozmowę. Szef EPL w sobotę ogłosił, że frakcja chcę, aby Donald Tusk pozostał szefem Rady Europejskiej na drugą 2,5-roczną kadencję.

Jacek Saryusz-Wolski po spotkaniu ogłosił, że odchodzi z Europejskiej Partii Ludowej. Ale sama EPL oświadczyła że polski polityk został usunięty z ugrupowania. Joseph Daul napisał, że głęboko żałuje brak lojalności i szacunku europosła wobec jedności i wartości PO i frakcji ludowej.

- Po 26 latach współpracy z EPL, wprowadziwszy swego czasu Platformę Obywatelską do tej rodziny politycznej, której członkiem duchowym pozostaję, złożyłem dziś wizytę pożegnalną w kwaterze głównej (EPL), składając na ręce przewodniczącego (Josepha) Daula rezygnację wobec zaistniałej sytuacji - powiedział Jacek Saryusz-Wolski dziennikarzom w Brukseli.

d4lpczb

W weekend MSZ poinformowało, że oficjalnym kandydatem na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej jest Jacek Saryusz-Wolski z PO, który zasiada w Parlamencie Europejskim od 2004 roku.

Następnie PO wykluczyła europosła z partii, a szef frakcji ludowej w europarlamencie poinformował, że jeśli polski eurodeputowany podtrzyma chęć kandydowania zostanie wykluczony z frakcji w Parlamencie Europejskim.

d4lpczb

Podziel się opinią

Share
d4lpczb
d4lpczb
Więcej tematów