Trwa ładowanie...
d3lsqd5

Jacek Rostowski: Bronisław Komorowski na czele PO to bardzo głupi pomysł

- Bronisław Komorowski na czele Platformy to bardzo głupi pomysł. Nie wyobrażam sobie, że chciałby zostać szefem partii politycznej po tym, jak był obywatelskim prezydentem i obywatelskim kandydatem na prezydenta - powiedział Jacek Rostowski na antenie TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski (PAP)
d3lsqd5

Rostowski odniósł się do słów Aleksandra Smolara, zdaniem którego Komorowski powinien zostać jednym z liderów PO przed wyborami parlamentarnymi.

- Odcinanie się od Bronisława Komorowskiego, którego Platforma wyniosła i wspierała od pierwszej tury, byłoby absurdem. Musimy konsolidować wszystkich, którzy głosowali na Komorowskiego - stwierdził ponadto Rostowski.

Zdaniem polityka PO, wynik wyborów był dobry, a różnica między kandydatami - nie taka duża. - Co do zasady, można było te wybory wygrać, ale im dłużej się rządzi tym trudniej jest być świeżym i atrakcyjnym - powiedział Rostowski.

d3lsqd5

- Wynik wyborów nie musi oznaczać, że kampania była zła, możliwe, że przy innej kampanii wynik byłby gorszy – ocenił były minister finansów.

Stwierdził ponadto, że to, co Paweł Kukiz przedstawiał jako swoje pomysły na Polskę w pierwszej turze jest bardzo bliskie temu, co jest w DNA Platformy od wielu lat i różni się od tego co Polsce proponuje PiS - wielką centralizację państwa.

Kwaśniewski: najbliższe godziny kluczowe

- Wszystko, co się wydarzy w ciągu najbliższych godzin, będzie albo potwierdzeniem przywódczej roli Ewy Kopacz, albo nie - ocenił z kolei w poniedziałek w "Kropce nad i" Aleksander Kwaśniewski.

d3lsqd5

Kwaśniewski przyznał, że nie jest zaskoczony wynikiem wyborów. - To się szykowało, przynajmniej od pierwszej tury. Wtedy wynik był sensacyjny - zauważył.

Były prezydent podkreślił, że kampania Andrzeja Dudy była bardzo udana. - Nie było tak dobrej od 1995 r. - zaznaczył.

W jego opinii była ona "energetyczna". - Z przyjemnością się oglądało te tłumy. Zabrakło tego natomiast u Bronisława Komorowskiego - podkreślił.

Stwierdził, że zwycięstwo kandydata PiS może być "zapowiedzią możliwości zmian", jednak - jak zauważył - nie jest to przesądzone.

d3lsqd5

Kwaśniewski ocenił, że Platforma Obywatelska jest partią zmęczoną, która była w czasie kampanii obciążeniem dla Bronisława Komorowskiego.

- Osiem lat rządzenia zużywa, ludzie są starsi, mniej twórczy, trochę zdemoralizowani - wskazał.

W opinii byłego prezydenta najbliższe godziny będą kluczowe dla przywództwa Ewy Kopacz.

"Kubeł zimnej wody dla PO"

d3lsqd5

Kampania Bronisława Komorowskiego była zbyt pasywna, brakowało w niej strategii; kampania PO przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi ma być ofensywna i przynieść jej wyborcze zwycięstwo - mówili po poniedziałkowym posiedzeniu zarządu politycy PO.

- Przeprowadziliśmy analizę wyborów, wszystkich aspektów kampanii, także sposobów działania. Wszystko zostało przeanalizowane szczerze i w sposób pełny. Skupiliśmy się po takiej analizie i diagnozie, na planach na przyszłość, a więc co zamierzamy w najbliższym czasie zrobić i jak chcemy się przygotować do kampanii parlamentarnej" - powiedział po zakończeniu posiedzenia zarządu szef klubu PO Rafał Grupiński.

Niewykluczone, że w przyszłym tygodniu zarząd zbierze się ponownie po to, by wskazać szefa sztabu wyborczego w kampanii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Zobacz również "Dzieje się na żywo": Sutowski: kampania Komorowskiego jak z 2005 r.

d3lsqd5

Podziel się opinią

Share
d3lsqd5
d3lsqd5
Więcej tematów