Trwa ładowanie...

Jacek Czaputowicz dobitnie o Israelu Katzu. "Jego wiarygodność jest zerowa"

- Nie damy się sprowokować wypowiedziami, które zostały skrytykowane powszechnie na świecie przez środowiska żydowskie - powiedział Jacek Czaputowicz. Szef MSZ wyjaśnił, czego oczekuje od Israela Katza, który twierdzi, że "Polacy antysemityzm wyssali z mlekiem matki".

Share
Jacek Czaputowicz dobitnie o Israelu Katzu. "Jego wiarygodność jest zerowa"
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d1qwj46

- Nie żałuję tego, co powiedziałem o uczestnictwie Polaków w Holokauście. Wielu Polaków współpracowało z nazistami - powiedział w czwartek w telewizji Reshet 13 szef izraelskiego MSZ Israel Katz. Jego skandalicznie wypowiedzi o współudziale Polaków w Holokauście doprowadziły do napięcia w relacjach między Polską i Izraelem. Polityk najwyraźniej nie zamierza jednak za nie przeprosić.

Do takiej postawy odniósł się w piątek Jacek Czaputowicz. - Wobec tych wczorajszych nowych wypowiedzi pana ministra Israela Katza my nie damy się sprowokować wypowiedziami, które zostały skrytykowane powszechnie na świecie przez środowiska żydowskie. Również administracja USA bardzo jednoznacznie skrytykowała te wypowiedzi i to sprawia, że wiarygodność tego polityka jest w tej chwili zerowa - powiedział w Brukseli

Zobacz także: Georgette Mosbacher nie szczędzi krytyki pod adresem p.o. szefa MSZ Izraela

Jacek Czaputowicz otrzymał słowa wsparcia od USA

W czwartek Czaputowicz rozmawiał telefonicznie z sekretarzem stanu USA. Mike Pompeo "wyraził pełne zrozumienie dla negatywnego stanowiska Polski wobec nieprzyjaznych wypowiedzi strony izraelskiej" - poinformowano w oficjalnym komunikacie, który wydało polskie MSZ.

- Uważamy, że eskalowanie napięcia w stosunkach z Izraelem byłoby niewłaściwe. Chcemy rozwiązania tej kwestii, dlatego nasze podejście do współpracy z Izraelem jest pozytywne. Dowodzimy tego w naszej polityce zagranicznej - powiedział Jacek Czaputowicz.

Przyznał też, że nie są planowane żadne spotkania z Israelem Katzem. - Natomiast ciągle oczekujemy wycofania się z tych słów - zaznaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qwj46

Podziel się opinią

Share
d1qwj46
d1qwj46
Więcej tematów