Trwa ładowanie...
katolicyzm
02-07-2013 15:15

Izrael: zatrzymano drugiego podejrzanego o zbezczeszczenie katolickiego klasztoru

Drugi Izraelczyk został zatrzymany rano w ramach śledztwa w sprawie zbezczeszczenia we wrześniu 2012 roku katolickiego klasztoru trapistów w Latrun pod Jerozolimą - poinformowała izraelska policja.

Share
Izrael: zatrzymano drugiego podejrzanego o zbezczeszczenie katolickiego klasztoruŹródło: AFP, fot: Menahem Kahana
dp3if1j

Zatrzymany pochodzi z Beit El, osiedla żydowskiego niedaleko Ramallah na Zachodnim Brzegu Jordanu. W poniedziałek sąd przedłużył areszt tymczasowy dla innego Izraelczyka podejrzanego o zbezczeszczenie tego klasztoru.

Sprawcy podpalili drewniane drzwi i napisali na murach antychrześcijańskie hasła takie jak "Jezus jest małpą". Wypisali też nazwy nielegalnych żydowskich osiedli, co nasunęło skojarzenia z atakami pod hasłem "Price Tag".

Aktywiści działający pod tym hasłem zapowiadali, że będą mścić się za próby ograniczenia żydowskiego osadnictwa na Zachodnim Brzegu. W przeszłości atakowali już meczety i kościoły chrześcijańskie, uważając istnienie wszelkich nieżydowskich placówek religijnych za niedopuszczalne.

Ponadto w poniedziałek wieczorem schwytano trzech Izraelczyków podejrzanych o zaatakowanie dwóch Palestyńczyków w arabskiej, wschodniej części Jerozolimy.

Około 155 tysięcy chrześcijan jest obywatelami Izraela; to mniej niż 2%, liczącej 7,9 mln ludności tego kraju.

dp3if1j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp3if1j
dp3if1j
Więcej tematów