Trwa ładowanie...
ddmak14

Izrael: wzrosła popularność Szarona

Po ofensywie wojskowej na Zachodnim Brzegu poparcie Izraelczyków dla premiera Ariela Szarona wzrosło do najwyższego w tym roku poziomu - wynika z sondażu opublikowanego w piątek.

Share
ddmak14

Według sondażu, opublikowanego przez wielkonakładowy dziennik Jedijot Achronot, 64% Izraelczyków ma zaufanie do przywództwa Szarona; jest to wzrost o 19 punktów procentowych od momentu, gdy wojska izraelskie zaczęły 29 marca operację "Ochronny Mur", zajmując miasta Autonomii Palestyńskiej. Armia wycofała się z większości tych miast w miniony weekend.

72% respondentów uważa Szarona za premiera godnego zaufania. 27% jest odmiennego zdania. Poparcie dla Szarona wzrosło pomimo niepewności gospodarczej, która spowodowała spadek wartości szekla do rekordowo niskiego poziomu wobec dolara i skłoniła rząd do przygotowania pilnego programu oszczędnościowego.

Jak wykazują sondaże, Izraelczycy nie widzą przyczyny trudności gospodarczych swego kraju w blisko 19-miesięcznym okresie walk izraelsko-palestyńskich. Tylko 29% respondentów przypisuje słabość szekla brakowi bezpieczeństwa, podczas gdy 41% składa to na karb braku wiarygodności systemu gospodarczego Izraela. (aka)

ddmak14

Podziel się opinią

Share
ddmak14
ddmak14
Więcej tematów