Trwa ładowanie...
d4bdmvc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
konflikt

Izrael: ofensywa jeszcze potrwa, Liban: chcemy pokoju

Jedna osoba zginęła a co najmniej 25 zostało rannych w wyniku ostrzału rakietowego dokonanego z Libanu na położone w północnym Izraelu miasto Safed - poinformowały lokalne źródła medyczne. Rakiety uderzyły w centrum miasta. Była to odpowiedź na ataki Izraela na cele w Libanie w tym bejruckie lotnisko, kwatery Hezbollahu w Bejrucie i pod Baalbek. W sumie w izraelskich nalotach na cele w południowym Libanie zginęło 42 ludzi, w tym 15 dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izrael: ofensywa jeszcze potrwa, Liban: chcemy pokoju
(AFP)
d4bdmvc

Zobacz galerię:
Konflikt na Bliskim Wschodzie zaostrza się

Tymczasem po południu libański minister ds. informacji Ghazi Aridi powiedział, że żądaniem Libanu jest obecnie wszechstronne zawieszenie broni i zakończenie tej otwartej agresji.

d4bdmvc

Z kolei Izrael twierdzi, że liczy się z długotrwałą ofensywą w Libanie przeciwko bojówkom Hezbollahu i do końca konfliktu będzie prowadził blokadę morską i powietrzną tego kraju - powiedział generał Amir Eszel, zastępca dowódcy izraelskich sił powietrznych.

Nie powinniśmy tego uważać za kwestię dni. To będzie trwało długo - podkreślił generał.

Izraelski minister sprawiedliwości Chaim Ramon zasugerował, że przywódca Hezbollahu szejk Hasan Nasrallah może zostać zlikwidowany.

Wszyscy, którzy planują ataki, wszyscy, którzy pozwalają na taką działalność terrorystyczną, pozostają celem - powiedział Ramon. Podkreślił też, że hezbollahowie będą atakowani, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Z rejonu konfliktu uciekają tysiące ludzi, w tym wielu turystów. Rozpoczęli marsz w kierunku Syrii, która - po ogłoszeniu przez Izrael blokady libańskich portów i lotnisk - stała się jedyną możliwą drogą ucieczki. Choć władze zapewniają, że połączenia lotnicze zostaną wznowione już w piątek, przewoźnicy odwołali rejsy do i z Bejrutu.

d4bdmvc

Podziel się opinią

Share

d4bdmvc

d4bdmvc
Więcej tematów