Trwa ładowanie...
d39rc80

Iwiński: uznamy niepodległą Palestynę

Doradca premiera do spraw międzynarodowych Tadeusz Iwiński powiedział w środę, że Polska gotowa jest uznać niepodległą Palestynę. Dodał, że choć istnieją obawy, że przywódca palestyński Jaser Arafat nie kontroluje w pełni sytuacji w Autonomii Palestyńskiej, to jednak, jego zdaniem, nie ma go kim zastąpić.

Share
d39rc80

Iwiński powiedział w rozmowie w Programie III Polskiego Radia, że strategia premiera Izraela Ariela Szarona, obliczona na to, aby zlikwidować Autonomię Palestyńską pod pozorem walki z terroryzmem jest krótkowzroczna.

Iwiński skandalem nazwał fakt, że decyzją Szarona wysłannicy Unii Europejskiej Javier Solana i Josep Pique nie zostali wpuszczeni na teren Autonomii Palestyńskiej. Według Iwińskiego zarzut Izraela, że stanowisko UE jest propalestyńskie jest nieprawdziwy. Jego zdaniem, stanowisko Unii jest bardzo wyważone.

Zdaniem Iwinskiego, który - jak powiedział - wielokrotnie rozmawiał z przywódcami izraelskimi i palestyńskimi, po obu stronach są ludzie gotowi do kompromisu. A tylko w ten sposób, jego zdaniem, uda się rozwiązać ten konflikt. (reb)

d39rc80

Podziel się opinią

Share
d39rc80
d39rc80
Więcej tematów