Trwa ładowanie...

Islandki wspierają Polki w "Czarnym Proteście"

24 października 1975 roku 90 proc. Islandek przerwało pracę i wyszło protestować na ulice. Strajk trwał jeden dzień, ale na zawsze zmienił Islandię.

Share
Islandki wspierają Polki w "Czarnym Proteście"
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Z2bGy2DuUZ0
d1ppoxc

Teraz Islandki postanowiły wesprzeć Polki w ich walce o swoje prawa. Kobiety, które protestowały ponad czterdzieści lat temu wraz z młodszym pokoleniem Islandek namawiają do solidaryzowania się z manifestującymi w "Czarnym Proteście".

Macie prawo kontrolować swoje ciało, swoją przyszłość i robić to, co uważacie za słuszne - mówią autorki filmu, który został opublikowany w geście wsparcia.

Jakiekolwiek ograniczenia praw kobiet to ograniczenia praw kobiet na całym świecie. Pomyślcie, jaki wpływ na wasze życie będzie miała ta ustawa. Pomyślcie o waszych córkach i następnych pokoleniach.

d1ppoxc

Dziś w stolicy Islandii, Reykjaviku będą wpierać Polki od godz. 17:30. Zachęcają też wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Wspieramy Dziewuchy w Polsce! Protestujemy przeciwko nowemu prawu aborcyjnemu! Czarny protest wsparcia dla kobiet w Polsce! DOŁĄCZ DO CZARNEGO MANIFESTU!- piszą na Facebooku.

d1ppoxc

Podziel się opinią

Share
d1ppoxc
d1ppoxc
Więcej tematów