Trwa ładowanie...
dpe1p1t

"Islam religią pokoju... wiecznego". Szokująca okładka "Charlie Hebdo"

Popularny francuski tygodnik satyryczny "Charlie Hebdo" zaszokował świat okładką nawiązującą do zamachu w Barcelonie. Rysunek przedstawiający ludzi rozjeżdżanych przez samochód dostawcy podpisano słowami "islam religią pokoju... wiecznego".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Islam religią pokoju... wiecznego". Szokująca okładka "Charlie Hebdo"
(Twitter)
dpe1p1t

Najnowszy numer tygodnika stał się przedmiotem kontrowersji we Francji. Redakcja tygodnika posłużyła się tragedią w Barcelonie do uderzenia w islam. Wielu komentatorów zarzuca dziennikarzom nadużycie, jakim jest zrównanie religii ze zjawiskiem terroryzmu. Przeciwnicy takiego rozumowania zapowiedziały pozew przeciwko redakcji.

Twitter

O francuskim tygodniku zrobiło się głośno, gdy w styczniu 2015 roku dwóch islamistów zaatakowało budynek, w którym mieściła się jego redakcja. W zamachu zginęło 12 osób, w tym 9 pracowników redakcji i 2 policjantów. "Charlie Hebdo" na celowniku islamskich radykałów znalazł się po tym, jak zadecydowano o przedrukowaniu kontrowersyjnej karykatury Mahometa z duńskiej gazety. W związku z akcją wyrażania poparcia dla ofiar zamachu popularne stało się hasło "Je suis Charlie" (jestem Charlie).

dpe1p1t

Podziel się opinią

Share

dpe1p1t

dpe1p1t
Więcej tematów