Trwa ładowanie...
dwts3vn

ISIS odpowiedzialne za zamach w Nowym Jorku. Planował atak od roku

Tak zwane Państwo Islamskie wzięło odpowiedzialność za zamach przeprowadzony we wtorek Nowym Jorku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Al-Naba przekazało, że zamachowiec był jednym z żołnierzy kalifatu
Al-Naba przekazało, że zamachowiec był jednym z żołnierzy kalifatu (Twitter, Fot: b/d)
dwts3vn

ISIS w oświadczeniu dla tygodnika Al-Naba przekazało, że zamachowiec był jednym z żołnierzy kalifatu. Jednak nie przedstawiono żadnego dowodu na poparcie tego twierdzenia.

W ataku terrorystycznym w Nowym Jorku zginęło 8 osób, a 11 zostało ciężko rannych. Większość ofiar śmiertelnych to Argentyńczycy. Rozpędzona furgonetka wjechała na Manhattanie w pieszych i rowerzystów.

Sprawca ataku został postawiony w stan oskarżenia. 29-letniemu Sajfulloowi Saipowowi postawiono dwa zarzuty: wspierania Państwa Islamskiego oraz spowodowania śmierci za pomocą pojazdu mechanicznego.

dwts3vn

- Saipow przyznał się podczas przesłuchania prowadzonego przez FBI, że przeprowadzenie zamachu planował od roku. Decyzję o wykorzystaniu do tego celu ciężarówki podjął dwa miesiące przez atakiem - informuje "The Washington Post".

Postrzelony przez policjanta Uzbek pojawił się w sądzie na wózku dla niepełnosprawnych, gdzie odczytano mu zarzuty mogące zakończyć się wyrokiem śmierci. Sędzia zaakceptował wniosek o areszt tymczasowy bez prawa do zwolnienia za kaucją.

dwts3vn

Podziel się opinią

Share
dwts3vn
dwts3vn
Więcej tematów