Trwa ładowanie...
d17t076

Ironia Timmermansa. KE nie odpuszcza rządowi PiS

Jest wiele kwestii w ramach procedury artykułu 7, które powinny być rozwiązane, ale w żadnym z przypadków do tej pory to się nie stało - ocenia wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. KE nie wycofa skargi do TSUE przeciw Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Frans Timmermans: KE nie wycofa się ws. Polski
Frans Timmermans: KE nie wycofa się ws. Polski (PAP, Fot: EPA/OLIVIER HOSLET)
d17t076

Nie będzie zmiany nastawienia do polityki rządu PiS podczas wtorkowego wysłuchania Polski w Radzie Unii Europejskiej. Timmermans w rozmowie z dziennikarzami w Brukseli wyjaśnił, że nie zamierza zapowiadać wycofania się Komisji ze skargi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym.

Frans Timmermans przypomniał, że nowelizacji nie podpisał jeszcze prezydent Andrzej Duda - podaje RMF FM.

Korespondentka stacji zauważa, że wiceszef KE z ironią stwierdził, iż to normalne, że kraj członkowski dostosowuje się do decyzji TSUE.

d17t076

- Ocena krajów członkowskich jest podobna. To pierwszy pozytywny krok, wprowadza się w życie nakaz TSUE, ale to nadal nie wystarcza - stwierdził z kolei niemiecki wiceminister ds. europejskich Michael Roth.

Polityk przypomniała, że rząd w Warszawie wciąż nie rozwiązał takich kwestii, jak funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego i sądów powszechnych, sprawy skargi nadzwyczajnej oraz nominacje do Krajowej Rady Sądownictwa.

d17t076

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Kto wygra wybory? Jako to kto, nasz koalicjant"

d17t076

Podziel się opinią

Share

d17t076

d17t076
d17t076
Więcej tematów