Trwa ładowanie...
d3u0q57

Irma zaatakowała Wyspy Dziewicze. Tak wygląda kataklizm, który pustoszy Karaiby

Tak potężnego huraganu nie widziano tu od niemal stu lat. W środę potężny żywioł dotarł do Portoryko i Wysp Dziewiczych. O tym, jak niebezpieczny jest to żywioł może świadczyć fakt, iż huraganowi nadano piątą w skali Saffira-Simpsona, czyli najwyższą kategorię zagrożenia. Oglądajcie z nami na żywo, jak wygląda niszczycielski żywioł uchwycony okiem jednej z lokalnych kamer.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huragan Irma widziany oczami kamery na wyspie Saint Croix.
Huragan Irma widziany oczami kamery na wyspie Saint Croix. (EarthCam Screenshot)
d3u0q57

Mieszkańcy amerykańskiej wyspy Saint Croix przez cały środowy wieczór i prawdopodobnie całą noc będą zmagać się ze skutkami huraganu Irma. Nie wiadomo, jaka jest obecnie skala zniszczeń, jednak z informacji docierających z sąsiedniej wyspy Antigua wiadomo, iż żywioł zniszczył dachy domów, łamał drzewa i zalewał miasta i wsie.

W tej chwili huragan przemieszcza się z prędkością niemal 25 km na godzinę. To, jak wygląda uderzenie takiego żywiołu w tereny zamieszkane przez ludzi, możecie obejrzeć poniżej, dzięki jednej z kamer zamontowanej w porcie na wyspie Saint Croix.

W sieci pojawił się też film przechwycony przez Międzynarodową Stację Kosmiczną. Pokazuje widok huraganu Irma z kosmosu. We wtorek Amerykańskie Krajowe Centrum ds. Huraganów ogłosiło, że nad Stany Zjednoczone i Karaiby nadciąga huragan Irma. Eksperci potwierdzili że żywioł osiągnął piątą kategorię w skali Saffira-Simpsona. Dokładnie taką samą kategorię przypisano historycznemu huraganowi Katrina, który w 2005 roku uderzył w Nowy Orlean, zabijając 1836 osób. Prędkość wiatru Irmy wynosi 280 km na godzinę.

d3u0q57

NASA opublikowała nagranie przechwycone przez Międzynarodową Stację Kosmiczną, ukazujące huragan Irma widziany z kosmosu.

Amerykanie czekają w napięciu na dalszy rozwój wydarzeń. Eksperci przewidują, że w okolicach 9 września huragan może nadciągnąć nad Florydę. Gubernator Rick Scott wprowadził stan wyjątkowy. Opady mogą osiągnąć do 25 cm, a fale nawet siedem metrów. Meteorolodzy ostrzegają przed lawinami ziemnymi i tzw. błyskawicznymi powodziami najniżej położonych terenów.

d3u0q57

Podziel się opinią

Share

d3u0q57

d3u0q57
Więcej tematów