Trwa ładowanie...

Ireneusz Raś dołączył do klubu Koalicji Polskiej-PSL. Wcześniej został wyrzucony z PO

Były poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś dołączył do klubu Koalicji Polskiej - PSL. W maju polityk został wyrzucony z PO.

Share
Ireneusz Raś dołączył do klubu Koalicji Polskiej-PSL. Wcześniej został wyrzucony z PO
Ireneusz Raś dołączył do klubu Koalicji Polskiej-PSL. Wcześniej został wyrzucony z POŹródło: East News
dpl912y

Informację o dołączeniu Rasia do klubu PSL potwierdził już rzecznik tej partii Miłosz Motyka.- Klub parlamentarny Koalicja Polska się poszerzył. My od początku mówiliśmy, że chcemy budować racjonalne centrum, też chadecką odpowiedź na oczekiwania Polaków i cieszymy się, że Ireneusz Raś podjął decyzję o tym, aby wspólnie z nami budować ten centrowy, centroprawicowy projekt, który ma szansę odbierać głosy PiS - powiedział.

Zaznaczył, że były polityk PO wstąpił do klubu, a nie do partii ludowców. - Klub Parlamentarny Koalicja Polska to jest kilka środowisk - to jest i Unia Europejskich Demokratów, którą reprezentuje chociażby pan poseł Jacek Protasiewicz i wicemarszałek Senatu Michał Kamiński; to są posłowie niezależni, ale są to też posłowie związani z Markiem Biernackim, byli posłowie PO. Teraz jest też Ireneusz Raś - zaznaczył Motyka.

Platforma wyrzuca Rasia i Zalewskiego. W partii wrze

Raś został wykluczony z PO wraz z europosłem Pawłem Zalewskim. Zarząd partii tłumaczył wówczas, że obaj zostali usunięci "za działanie na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz partii". Wniosek o wykluczenie złożył przewodniczący PO Borys Budka.

dpl912y

- O wyrzuceniu z PO dowiedziałem się od dziennikarzy. Nie wiem, jakie jest uzasadnienie tej decyzji, nie wiem, za co zostałem wyrzucony - powiedział wówczas WP Ireneusz Raś. Na uwagę, że zapewne za ostrą krytykę PO i przewodniczącego Borysa Budki, polityk stwierdził ”zawsze mówiliśmy, że to nie są nasze standardy”.

- Jeśli to jedyna refleksja, którą kierownictwo PO wyciągnęło ze spadku sondaży, to tylko potwierdza się moja teza, że w PO potrzebne jest nowe otwarcie, w tym nowe otwarcie personalne - mówił WP Paweł Zalewski.

Pytany o dalsze polityczne plany, stwierdził, że najpierw musi ochłonąć. Jak narazie Paweł Zalewski pozostaje posłem niezrzeszonym.

Zobacz też: Andrzej Duda podważa działalność szczepionki? Dr Sutkowski odpowiada

W nieoficjalnych rozmowach z WP politycy PO podkreślają, że usunięcie obu polityków z partii miało związek z wypowiedziami Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego, które mają "uderzać w wizerunek Platformy Obywatelskiej". Obaj posłowie w ostatnim czasie szczególnie ostro wypowiadali się o Borysie Budce, domagając się jego ustąpienia. Politycy Platformy w nieoficjalnych rozmowach dodają, że obaj posłowie od wielu miesięcy "mentalnie są poza PO", a ich postawa wyklucza trwanie w takiej sytuacji

Źródło: PAP

dpl912y

Podziel się opinią

Share
dpl912y
dpl912y
Więcej tematów