Trwa ładowanie...
d4d2omn
iran
08-07-2008 11:20

Iran uderzy w Izrael i USA, jeśli zostanie zaatakowany

Iran uderzy w Izrael, amerykańską
flotę w Zatoce Perskiej i "żywotne interesy" USA na świecie, jeśli
zostanie zaatakowany z powodu swego programu nuklearnego -
ostrzegł we wtorek doradca przywódcy duchowo-politycznego Iranu
ajatollaha Alego Chomeiniego.

d4d2omn
d4d2omn

Po pierwszym pocisku wystrzelonym przez Amerykę w Iran nastąpi uderzenie w jej żywotne interesy na całym świecie - cytuje agencja ISNA duchownego Alego Sziraziego.

Syjonistyczny reżim naciska na władze Białego Domu, żeby zaatakowały Iran. Jeśli popełnią takie głupstwo, Tel Awiw i amerykańska flota w Zatoce Perskiej będą pierwszymi celami Iranu i zostaną zniszczone - zapowiedział Szirazi.

Irański naród nigdy nie zaakceptuje zastraszania. Irański naród wierzy w dżihad (święta wojnę) i męczeństwo. Żadna armia świata nie jest w stanie z nim się zmierzyć - dodał.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy uważają, że irański program nuklearny ma na celu wyprodukowanie broni jądrowej. Iran temu zaprzecza i zapewnia, że chce tylko produkować energię.

Ani USA, ani Izrael nie wykluczyły militarnych działań w celu likwidacji irańskiego wojskowego programu nuklearnego, chociaż zapewniają, że wolą dyplomatyczne rozwiązanie. W ubiegłym miesiącu Izrael przeprowadził manewry wojskowe, co zostało uznane za ostrzeżenie pod adresem Iranu.

d4d2omn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d2omn
Więcej tematów