ycipk-6zizsr
ycipk-6zizsr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
iran

Iran uderzy w Izrael i USA, jeśli zostanie zaatakowany

Iran uderzy w Izrael, amerykańską
flotę w Zatoce Perskiej i "żywotne interesy" USA na świecie, jeśli
zostanie zaatakowany z powodu swego programu nuklearnego -
ostrzegł we wtorek doradca przywódcy duchowo-politycznego Iranu
ajatollaha Alego Chomeiniego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-6zizsr

Po pierwszym pocisku wystrzelonym przez Amerykę w Iran nastąpi uderzenie w jej żywotne interesy na całym świecie - cytuje agencja ISNA duchownego Alego Sziraziego.

Syjonistyczny reżim naciska na władze Białego Domu, żeby zaatakowały Iran. Jeśli popełnią takie głupstwo, Tel Awiw i amerykańska flota w Zatoce Perskiej będą pierwszymi celami Iranu i zostaną zniszczone - zapowiedział Szirazi.

Irański naród nigdy nie zaakceptuje zastraszania. Irański naród wierzy w dżihad (święta wojnę) i męczeństwo. Żadna armia świata nie jest w stanie z nim się zmierzyć - dodał.

ycipk-6zizsr

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy uważają, że irański program nuklearny ma na celu wyprodukowanie broni jądrowej. Iran temu zaprzecza i zapewnia, że chce tylko produkować energię.

Ani USA, ani Izrael nie wykluczyły militarnych działań w celu likwidacji irańskiego wojskowego programu nuklearnego, chociaż zapewniają, że wolą dyplomatyczne rozwiązanie. W ubiegłym miesiącu Izrael przeprowadził manewry wojskowe, co zostało uznane za ostrzeżenie pod adresem Iranu.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-6zizsr

ycipk-6zizsr
ycipk-6zizsr