Trwa ładowanie...
d2hlsn7
d2hlsn7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
iran

Iran rozważa kontrolę obiektów jądrowych

Iran zdecyduje, czy po wizycie
ekspertów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) podpisać
protokół dodatkowy do Układu o Nierozprzestrzenianiu Broni
Jądrowej (NPT). Dokument ten zezwala na niezapowiedziane inspekcje
instalacji nuklearnych - powiedział w Pretorii minister
spraw zagranicznych Iranu, Kamal Charrazi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2hlsn7

"Przywódcy irańscy podejmą decyzję w sprawie podpisania tego dokumentu" po wysłuchaniu inspektorów MAEA, których zaprosili do Teheranu - oświadczył minister, przebywający obecnie w RPA.

Według AFP, wypowiedź ta może zapowiadać pewne uelastycznienie stanowiska Teheranu, który dotychczas twierdził, że podpisanie przez Iran protokołu dodatkowego nie stoi na porządku dnia.

Również we wtorek rzecznik MSZ Iranu, odnosząc się do zapowiedzianego w poniedziałek przez UE "przewartościowania" stosunków z tym krajem, powiedział, że Iran "nie godzi się na to, by druga strona narzucała podczas negocjacji warunki lub używała języka siły". Według rzecznika, kontynuowanie dwustronnych rokowań na temat rozwoju współpracy Iran-UE "w klimacie zaufania i na zasadach równości jest korzystne i możliwe".

W poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych 15 państw UE wyrazili "rosnące zaniepokojenie" programem nuklearnym Iranu i ostrzegli, że we wrześniu zrewidują stosunki z Teheranem w świetle konkluzji nowego raportu MAEA.(iza)

d2hlsn7

Podziel się opinią

Share

d2hlsn7

d2hlsn7
Więcej tematów