Trwa ładowanie...
d1k31t2
d1k31t2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Irak: operacja przeciwko Państwu Islamskiemu w Tikricie

Siły irackie rozpoczęły operację, mającą na celu wyparcie bojowników Państwa Islamskiego z Tikritu, rodzinnego miasta Saddama Husajna na północy Iraku - informuje Reuters powołując się na oficerów w ośrodku dowodzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1k31t2

Do Tikritu siły irackie zbliżają się od południa. Ofensywę spowalniają miny, bomby przydrożne, a także snajperzy.

Sunniccy dżihadyści z Państwa Islamskiego opanowali znaczne obszary na północy i zachodzie Iraku. Pod koniec czerwca ogłosili powstanie kalifatu na tych terenach, a także na okupowanych obszarach Syrii.

8 sierpnia Amerykanie rozpoczęli naloty na cele wojskowe islamistów w Iraku. Pozwoliły one oddziałom kurdyjskim na kontratak z kierunku Irbilu, stolicy autonomicznego okręgu kurdyjskiego na północy Iraku, w którego rejonie schroniło się 200 tys. irackich uchodźców uciekających przed dżihadystami.

W niedzielę oddziały kurdyjskie wspomagane przez lotnictwo USA odbiły z rąk dżihadystów największą w Iraku zaporę wodną na rzece Tygrys koło Mosulu. Przywódcy Państwa Islamskiego mieli rozważać jej zniszczenie w celu zalania Bagdadu.

d1k31t2

Podziel się opinią

Share

d1k31t2

d1k31t2
Więcej tematów