Trwa ładowanie...

Iracka rodzina wypchnięta z Polski? Straż Graniczna publikuje nowe zdjęcia i odpiera zarzuty

"Materiały publikowane przez białoruskie służby mijają się z prawdą" - oświadczyli w poniedziałek na Twitterze funkcjonariusze Straży Granicznej, udostępniając w sieci zdjęcia irackiej rodziny, która w ostatnich dniach przekroczyła granicę polsko-białoruską.

Share
Iracka rodzina wypchnięta z Polski? Straż graniczna publikuje nowe zdjęcia
Iracka rodzina wypchnięta z Polski? Straż graniczna publikuje nowe zdjęcia Źródło: PAP
d430ein

"Polska nie tylko odmówiła chorym niepełnosprawnym dzieciom, które wymagają szczególnej opieki i pomocy medycznej, ale także spychała ich rodziny na linię granicy białorusko-polskiej" - podał w ubiegłym tygodniu Państwowy Komitet Graniczny Białorusi, dodając, że polskie władze łamią prawo międzynarodowe.

Na doniesienia płynące ze strony białoruskiego reżimu zareagowała polska Straż Graniczna. "Materiały publikowane przez białoruskie służby mijają się z prawdą. Iracka rodzina z czwórką dzieci (w tym jedno z porażeniem mózgowym) jest już od kilku dni bezpieczna w Polsce. Służby białoruskie wciąż twierdzą, że są na Białorusi, gdyż zostali 'wypchnięci'" z Polski" - przekazali pogranicznicy w poniedziałkowym komunikacie.

Do wpisu opublikowanego na Twitterze funkcjonariusze SG dołączyli kilka zdjęć, na których widać grupę migrantów z dziećmi.

Kryzys na granicy. Straż Graniczna przekazała najnowsze informacje

Wcześniej Straż Graniczna poinformowała, że w niedzielę na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 538 prób jej nielegalnego przekroczenia. Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów pochodzących z Iraku.

d430ein

"Pozostałym próbom służby zapobiegły. Za pomocnictwo funkcjonariusze SG zatrzymali 7 cudzoziemców - obywateli Egiptu, Gruzji, Iranu, Ukrainy, Niemiec i 2 obywateli Rosji" - oświadczyli polscy pogranicznicy.

Potwierdzono też, że w miniony weekend doszło do dwóch prób siłowego forsowania granicy z Białorusią przez dwie duże grupy cudzoziemców. Pierwsza z nich liczyła 90, a druga 130 osób. "Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariuszy SG oraz żołnierzy WP udaremniono próby nielegalnego przedostania się osób na terytorium Polski" - napisano w komunikacie.

Zobacz też: "Nienormalne". Polityk opozycji o zachowaniu Bąkiewicza

Migranci zwożenie na granicę. Kolejne nagranie Straży Granicznej

W sobotę polska Straż Graniczna opublikowała inne nagranie z granicy z Białorusią, na którym widać, jak najprawdopodobniej funkcjonariusze białoruskich służb zwożą migrantów na granicę z Polską.

d430ein

"Służby białoruskie podczas organizowania nielegalnego przekraczania granicy" - czytamy w komentarzu do nagrania Straży Granicznej. Na opublikowanym nagraniu zaobserwować można, jak z wojskowej ciężarówki wysiada grupa osób. Pilnują ich osoby w mundurach, prawdopodobnie żołnierze z Białorusi.

Polscy pogranicznicy twierdzą, że migranci są zwożeni do opuszczonej placówki granicznej po stronie białoruskiej. "Tu czekają na dalsze instrukcje od służb" - przekazała Straż Graniczna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d430ein

Podziel się opinią

Share
d430ein
d430ein
Więcej tematów