Trwa ładowanie...
dlwl6mg
Nasz Dziennik

IPN śladami zbrodni dokonanej na Polakach w dawnym więzieniu UB w Białymstoku

Wojskowe guziki z orzełkiem z przedwojennego munduru, kilkanaście łusek i pocisków, znalazła ekipa IPN podczas prac w piwnicach budynku administracyjnego dawnego więzienia UB w Białymstoku - informuje "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IPN śladami zbrodni dokonanej na Polakach w dawnym więzieniu UB w Białymstoku
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dlwl6mg

Prace prowadzone są w pomieszczeniu, w którym od 1946 r. do początku lat 50. wykonywano wyroki śmierci na żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego.

- Podczas dotychczas prowadzonych prac odkryto zarys jednej jamy. Sprawdzane jest obecnie, czy to jama grobowa. W tej jamie znaleziono m.in. dwa wojskowe guziki z orzełkiem z przedwojennego munduru, kilkanaście łusek i pocisków z broni palnej, najpewniej z sowieckiego pistoletu TT, buty i inne fragmenty ubrań - relacjonuje prokurator Janusz Romańczuk, naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku.

Prowadzone obecnie prace w piwnicach obecnego aresztu śledczego będą trwały do końca tygodnia. Prokurator już zapowiada, że będzie kolejny etap. "Na pewno obecnie prowadzone prace nie są ostatnim etapem naszych działań w tych piwnicach dawnego więzienia UB" - tłumaczy prowadzący to śledztwo prok. Radosław Ignatiew z pionu śledczego białostockiego oddziału IPN.

dlwl6mg

Podziel się opinią

Share
dlwl6mg
dlwl6mg
Więcej tematów