Trwa ładowanie...
d1brcxb

Internauci WP o odwołaniu dyrektora TPN: "chronić jak Tokarczuk Tatry"

(inf. własna)

Share
d1brcxb

W poniedziałek minister środowiska Antoni Tokarczuk odwołał Wojciecha Gąsienicę-Byrcyna z funkcji szefa Tatrzańskiego Parku Narodowego. Już w kilka godzin po pojawieniu się na stronach Wirtualnej Polski wiadomości na ten temat, internauci zamieścili na naszym forum ponad setkę opinii dotyczących decyzji ministra.

Co znaczące, nie pojawiła się ani jedna wypowiedź przychylna szefowi resortu środowiska. Jedynie pewnien anonimowy użytkownik napisał: _ Wybory pokażą. Żegnaj AWS. Byrcyn za dwa-trzy miesiące wróci na stanowisko_.

d1brcxb

Głosy drugiej strony wiązały ministerialne postanowienie z nadchodzącymi wyborami i decyzjami personalnymi ugrupowania "zwalniającego stołki". Pisano dosadnie. _ Dobrze że skończy się era partyjki tera k... my!_ - stwierdził darek k.. Internauta podpisany jako LAS Nowak dodał: _ Cały szacunek mam dla p. W. Brycyna, że potrafił powiedzieć "nie". Sposób jak go załatwiono pokazuje żałosny obraz drobnych krętaczy_.

Internauci chwalili postawę dyrektora TPN, jak np. Zbych, który napisał: _ Dyrektor Byrcyn powinien zaraz po wyborach zostać ministrem. Człowiekiem przyrody albo się jest (Byrcyn), albo nigdy się nim nie będzie (Tokarczuk)! Byrcyn - to ostatni uczciwy Mohikanin wycięty przez Buzkowatych!. Zbycha poparł Andrzej, który dodał opinię: _ Podoba mi postawa Pana Byrcyna po jego odwołaniu, pokazał jeszcze raz ze schodzenie poniżej poziomu rzeczowej dyskusji nie jest w jego stylu. Natomiast już dziś proponuję upowszechnienie nowego powiedzenia "chronić jak Tokarczuk Tatry".

Podkreślano zasługi Byrcyna dla polskich gór, ganiąc jednocześnie burmistrza Zakopanego Adama Bachledę-Curusia i samego ministra Tokarczuka za niegospodarność i brak dbałości o przyrodę. Żadnych (...) nowych wyciągów, obiektów sportowych, wielkich imprez ( olimpiada!), bo zostaną zadeptane i zeszpecone. Zostawić je w takim stanie jak są, bo ich wcale nie będzie! Zostawić Byrcyna! Ci geszefciarze z Zakopanego nie rozumieją, że dążąc do "zagospodarowania" Tatr ukręcą bat na własną d...! - denerwował się Ceper. Użytkownik Jerzy apelował: Precz z Tokarczukiem a nie z Byrcynem, który jest chyba jednym z ostatnich obrońców naszych małych Tater.

Internauci zapewniali odwołanego dyrektora o swoim poparciu. Marcin napisał: _ Wszystkie liczące się organizacje ekologiczne i nawet Rada poparła dyrektora Byrcyna. Jednak minister robi po swojemu jak udzielny książę. To ministra powinno się odwołać w takiej sytuacji_. (kar)

d1brcxb

Podziel się opinią

Share
d1brcxb
d1brcxb
Więcej tematów