Trwa ładowanie...
d2hlo1l
d2hlo1l
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Inicjatywa w sprawie nowej misji stabilizacyjnej UE w Gazie

Niemcy, Francja i W. Brytania podejmują inicjatywę w sprawie reaktywowania misji UE, która działając w Rafah, na granicy na granicy Egiptu i Strefy Gazy, mogłaby się przyczynić po miesięcznej wojnie do stabilizacji życia w palestyńskiej enklawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2hlo1l

Według źródeł dyplomatycznych w Berlinie, niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier i jego koledzy w Paryżu i Londynie chcą wznowienia działań misji Unii Europejskiej na granicy Strefy Gazy z Egiptem, w Rafah, które jest głównym oknem na świat dla 1,8 miliona Palestyńczyków zamieszkałych w Strefie Gazy.

Misja Graniczna UE w Rafah zaczęła działalność w 2005 roku, aby monitorować to przejście graniczne w ramach porozumienia wypracowanego przez Izrael i władze Autonomii Palestyńskiej popierane przez Zachód. Działalność misji zakończyła się dwa lata później, gdy Hamas przejął kontrolę nad Strefą Gazy.

Egipt wielokrotnie w ciągu ostatniego roku zamykał przejście graniczne, aby wzmóc nacisk na Gazę, która była poddana ścisłej blokadzie lądowej i morskiej ustanowionej przez Izrael.

Egipskie źródła dyplomatyczne twierdzą, że Kair może rozważyć złagodzenie restrykcji dotyczących ruchu granicznego przez Rafah, ale jest mało prawdopodobne, aby zaakceptował żądania Hamasu dotyczące przywrócenia normalnego ruchu handlowego.

d2hlo1l

Podziel się opinią

Share

d2hlo1l

d2hlo1l
Więcej tematów