Trwa ładowanie...

Informatyka na topie. Politechnika Wrocławska zakończyła rejestrację na studia

Ponad 12 tysięcy osób wzięło udział w rekrutacji na studia na Politechnice Wrocławskiej w roku akademickim 2015/2016. Największym zainteresowaniem cieszyła się informatyka.

Share
Informatyka na topie. Politechnika Wrocławska zakończyła rejestrację na studia
Źródło: Facebook, fot: Politechnika Wrocławska
d1xa9ra

Niedawno informowaliśmy o zakończeniu rejestracji na studia na Uniwersytecie Wrocławskim, a tymczasem procedura ta zakończyła się także na innej uczelni w stolicy Dolnego Śląska – Politechnice Wrocławskiej. Na pierwszy rok studiów stacjonarnych przyjęto zgłoszenia od 12 092 osób, co jest wynikiem lepszym niż rok wcześniej.

- W sumie na kandydatów czeka około ośmiu tysięcy miejsc na 55 kierunkach i mimo niżu demograficznego, chętnych na rozpoczęcie studiów na Politechnice przybyło w odniesieniu do roku poprzedniego – mówi Michał Ciepielski z Politechniki Wrocławskiej. O większym zainteresowaniu niż w roku ubiegłym mówili także pracownicy UWr.

Najwięcej zgłoszeń odnotowano na informatyce na Wydziale Informatyki i Zarządzania – ponad 1350. Drugie miejsce zajęła również informatyka, jednak na Wydziale Elektroniki – tam przyjęto 1270 zgłoszeń. Trzecie pod tym względem było budownictwo na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego.

d1xa9ra

Informatyka cieszy się również największą liczbą studentów w stosunku do miejsc, jednak tym razem chodzi o kierunek na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Na jedno miejsce przypada tam sześciu chętnych. Na kolejnych pozycjach znalazła się inżyniera biomedyczna na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki oraz geodezja i kartografia na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii – na obu tych kierunkach na jedno miejsce przypada 4,6 osoby.

- Wybory kandydatów było zbliżone do tych z roku ubiegłego, kiedy największym zainteresowaniem cieszyła się informatyka i inżyniera biomedyczna. W piątek, 10 lipca, zostaną ogłoszone wyniki pierwszego etapu rekrutacji – dodaje Ciepielski.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1xa9ra

Podziel się opinią

Share
d1xa9ra
d1xa9ra
Więcej tematów