Trwa ładowanie...

Indonezja. Odnaleziono szczątki zaginionego okrętu podwodnego

W środę u wybrzeży Bali zaginął indonezyjski okręt podwodny KRI Nanggala 402. Na jego pokładzie były 53 osoby. W sobotę indonezyjska armia poinformowała, że odnaleziono szczątki zaginionej łodzi.

Share
Indonezja. Odnaleziono szczątki zaginionego okrętu podwodnego
Indonezja. Odnaleziono szczątki zaginionego okrętu podwodnegoŹródło: PAP, fot: EPA/INDONESIAN NAVY
d1r18by

Łódź podwodna KRI Nanggala 402 z 53 osobami na pokładzie zniknęła w odległości około 96 km od wybrzeża Bali. Kontakt z okrętem utracono 22 kwietnia 2021 r., o godz. 4:30 czasu lokalnego.

W poszukiwaniach zaginionej łodzi podwodnej brało udział ponad 20 jednostek z Indonezji, Indii, Malezji, Singapuru i Australii.

Szanse na szczęśliwe zakończenie akcji ratowniczej malały z godziny na godzinę. W piątek rzecznik indonezyjskiej marynarki wojennej Yudo Margono poinformował, że zapas tlenu na okręcie, jeśli nie uległ on wcześniejszemu rozszczelnieniu, wyczerpie się w sobotę rano miejscowego czasu.

d1r18by

Indonezja: Znaleziono szczątki zaginionego okrętu

Kilkanaście godzin później Margono poinformował, że odnaleziono szczątki okrętu. - Te obiekty nigdy nie wydostałyby się z łodzi podwodnej, gdyby była cała - stwierdził rzecznik indonezyjskiej marynarki. Dodał, że znalezione szczątki są dowodem na to, iż okręt zatonął.

Rzecznik indonezyjskiej marynarki wojennej przekazał też, że skanowanie pozwoliło na zlokalizowanie jednostki KRI Nanggala 402. Znaleziono ją na głębokości 850 metrów, w pobliżu miejsca, gdzie widziano ją po raz ostatni. Okręty tego typu mogą zanurzyć się na głębokość 250 - 500 metrów. - Wszystko, co głębiej może być śmiertelnie niebezpieczne - tłumaczył admirał Julius Widjojono.

Źródło: sbs.com.au, news.sky.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1r18by

Podziel się opinią

Share
d1r18by
d1r18by
Więcej tematów