Trwa ładowanie...

Indonezja: Masowa ucieczka z więzienia. Trwa policyjna obława

Ponad 100 więźniów uciekło z zakładu karnego Lambaro w Banda Aceh w Indonezji. Trwa policyjna obława, część uciekinierów już została złapana. Policja namawia do pomocy ich krewnych.
Share
Indonezja: Masowa ucieczka z więzienia. Trwa policyjna obława
Indonezja: Masowa ucieczka z więzienia. Trwa policyjna obławaŹródło: Shutterstock.com
dd1moay

Do ucieczki doszło podczas tradycyjnej modlitwy muzułmańskiej. Wtedy obezwładniono strażnika. Indonezyjska policja uważa, że akcja była zaplanowana. - Za pomocą sztang i łomów przecięli druty i żelazne pręty w sali przyjęć i rzucili się do ucieczki przez pola ryżowe otaczające więzienie - opisywał Trisno Riyanto, przedstawiciel policji. Dodał też, że obezwładniony strażnik nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Z 720 więźniów zdołało uciec 113. Większość z osadzonych skazano za posiadanie narkotyków. Policja po zapoznaniu się z okolicznościami ucieczki, rozpoczęła obławę.

Do tej pory udało się złapać 26 więźniów. W mieście Banda Aceh utworzono blokady drogowe. Policja wzywa uciekinierów, by dobrowolnie poddali się w ciągu trzech najbliższych dni oraz prosi krewnych więźniów o wsparcie w ujęciu skazańców. - Nie zawahamy się podjąć stanowczych działań, aby zmusić uciekinierów do przestrzegania prawa - oświadczył Rio Septianda Djambak, szef policji w prowincji Aceh.

Zakłady karne w Indonezji zmagają się z dużym przeludnieniem oraz z problemami finansowymi. Ucieczki z więzień występują coraz częściej Rok temu ponad 440 więźniów uciekło z zakładu karnego w prowincji Riau - również zrobili to podczas modlitwy. W lipcu 2013 roku 240 osób uciekło z więzienia w Medan podczas zamieszek. Część z nich to terroryści.

dd1moay

Podziel się opinią

Share
dd1moay
dd1moay
Więcej tematów