ycipk-264zts

Indie: Biskup gwałcił zakonnicę. Nie żyje duchowny, który zeznawał przeciwko niemu

Nie żyje indyjski duchowny Kuriokose Kattuthara, który zeznawał przeciwko biskupowi Franco Mulakkalowi. Był świadkiem w sprawie wielokrotnego gwałtu na zakonnicy. O śmierci poinformowała stacja telewizyjna CNN, która powołuje się na policję w Pendżabie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biskup miał zgwałcić zakonnicę 13 razy.
Biskup miał zgwałcić zakonnicę 13 razy. (WP.PL)
ycipk-264zts

Kattuthara był księdzem w wiosce Dasuya. Miał 62 lata. Zeznania złożył kilka tygodni temu. Miał być jednym z kilkudziesięciu świadków, których wytypowano w sprawie biskupa Mulakkala. Policja wszczęła śledztwo w sprawie jego śmierci.

Franco Mulakkal został we wrześniu zatrzymany i oskarżony o wielokrotny gwałt na jednej z zakonnic w stanie Kerala w południowych Indiach. Poszkodowana zgłosiła sprawę na policję w czerwcu. Biskup miał dopuścić się gwałtu w latach 2014-2016, gdy przyjeżdżał z wizytami do stanu Kerala. CNN podkreśla, że sprawa jest nietypowa, bo zakonnica rzadko kiedy publicznie oskarża innego duchownego o przestępstwo.

Mężczyzna i jego prawnik twierdzą, że historia z gwałtami jest całkowicie zmyślona. Kobieta w ten sposób mści się za oskarżenia o utrzymywanie związków z innym mężczyzną.

ycipk-264zts

Biskupa zatrzymano po serii tygodniowych protestów sióstr zakonnych wspierających poszkodowaną. Tydzień temu sąd wypuścił go za kaucją i pod warunkiem, że opuści stan Kerala. Wrócił do Pendżabu, gdzie powitano go jak bohatera. Teraz oczekuje na proces sądowy.

Stan Kerala charakteryzuje się wysokim odsetkiem chrześcijan - aż 19% mieszkańców regionu (około sześć milionów) należy do wyznań chrześcijańskich.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-264zts

ycipk-264zts
ycipk-264zts