Trwa ładowanie...
d3n9rew
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Incydent na Morzu Żółtym. Korea Południowa oddała strzały ostrzegawcze

• Okręt patrolowy Korei Północnej wtargnął do spornego akwenu na Morzu Żółtym
• Siły morskie Korei Południowej oddały strzały ostrzegawcze
• Północnokoreański okręt niezwłocznie się wycofał
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siły morskie Korei Południowej oddały strzały ostrzegawcze
Siły morskie Korei Południowej oddały strzały ostrzegawcze (PAP/EPA, Fot: SONG KYEONG-SEOK)
d3n9rew

Jak poinformowało południowokoreańskie ministerstwo obrony, okręt Korei Północnej naruszył sporny akwen w poniedziałek o godz. 7 czasu miejscowego (23.00 czasu polskiego w niedzielę).

Do incydentu doszło wkrótce po wystrzeleniu przez Pjongjang rakiety dalekiego zasięgu, co znacznie zwiększyło napięcie w regionie i spotkało się z potępieniem na całym świecie.

Oba państwa koreańskie nie rozgraniczyły swoich wód terytorialnych, nie posiadają też oficjalnej granicy lądowej, dzieli je bowiem jedynie strefa zdemilitaryzowana.

Od czasu zakończenia wojny koreańskiej (1950-53) jedynie porozumieniem o zawieszeniu broni, Pjongjang i Seul pozostają formalnie w stanie wojny.

d3n9rew

Podziel się opinią

Share

d3n9rew

d3n9rew
Więcej tematów