Trwa ładowanie...

Incydent na korytarzu sądu. Inicjatorem poseł Janusz Sanocki

Niezrzeszony poseł Janusz Sanocki zerwał plakat wiszący na korytarzu Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich. Zabrał go i zapowiedział, że pokaże w Sejmie. Planuje też złożyć w tej sprawie skargę.

Incydent na korytarzu sądu. Inicjatorem poseł Janusz SanockiŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d2i1btr
d2i1btr

- W Sądzie Rejonowym w Strzelcach Opolskich doszło do incydentu z udziałem pana posła Janusza Sanockiego, który dokonał zniszczenia plakatu, wiszącego na korytarzu tego sądu. Na tym plakacie był zamieszczony fragment uchwały zgromadzenia sędziów Sądu Okręgowego i Sądów Rejonowych w Krakowie - poinformował Daniel Kliś, rzecznik Sądu Okręgowego w Opolu. Polityk odpowiedzialny za incydent do wszystkiego się przyznaje.

Do zdarzenia doszło we wtorek rano. O sprawie donosi Radio Opole.

Co Sanocki robił w sądzie? Jako przedstawiciel stowarzyszenia "Razem przeciw bezprawiu" przyszedł, by posłuchać jednej z rozpraw. Plakat zerwał z kolei dlatego, że zawarto na nim stanowisko sędziów, którzy "wzywają władze państwowe do zaprzestania działań niszczących fundamenty demokratycznego państwa prawa".

- Byłem oburzony, że w sądzie sędziowie, którzy powinni zachować bezstronność, którym nie wolno należeć do partii politycznych, nie wolno uprawiać agitacji, nagle się w nią angażują, wzywając obywateli do protestowania przeciwko działaniom legalnych władz Rzeczpospolitej, które zdaniem sędziów, podważają fundamenty demokratycznego państwa - tłumaczył.

Zobacz też: Burzliwe posiedzenie komisji sprawiedliwości. Budka składa zawiadomienie na Piotrowicza

Poseł mocno oburzony

Na zerwaniu plakatu nie chce poprzestać. Zapowiedział, że zabierze go na posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości. Chce też złożyć skargę na prezes sądu, w którym wisiał plakat, do Sądu Okręgowego i prokuratury.

Prezes Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich będzie analizować zapis monitoringu. Wtedy podejmie decyzje, czy i w jaki sposób zareagować na incydent z udziałem posła.

Źródło: Radio Opole

d2i1btr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i1btr
Więcej tematów