Trwa ładowanie...

Incydent na konferencji. Kierowca do Tuska: "Łobuzie ty!"

Donald Tusk pojechał w piątek na Śląsk. Podczas konferencji w Bytomiu mówił m.in. o potrzebie rewitalizacji polskich miast. Jego wypowiedź przerwał donośny klakson samochodu. - Łobuzie ty! - krzyknął do polityka starszy mężczyzna. Lider PO nie dał się jednak zbić z tropu.

Incydent na konferencji Tuska w Bytomiu. "Łobuzie ty!"Incydent na konferencji Tuska w Bytomiu. "Łobuzie ty!"Źródło: Facebook.com, Platforma Obywatelska
d32dtpw
d32dtpw

Na konferencji prasowej, którą zorganizowano na jednej z ulic Bytomia, Tusk podkreślał, że wiele miast w Polsce było przez lata niedofinansowanych i wymagają one rewitalizacji.

- Bytom, tak jak każde inne miejsce w Polsce i tu na Śląsku, może być miejscem kapitalnym do życia - mówił. - Widać wyraźnie, jak pięknym miastem był i jak pięknym miastem może być Bytom, przynajmniej w tych istotnych, kluczowych fragmentach - tłumaczył.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Nowa obietnica Tuska. Polityk PO o szczegółach

- My będziemy proponowali te 10 mld zł dla polskich gmin na remonty mieszkań, bo te zasoby, podobnie jak w Bytomiu, są wszędzie. Nie trzeba dawać wsparcia wielkim deweloperom, którzy będą budowali wielkie, drogie osiedla, trzeba dać szansę polskim gminom, polskim miastom na rewitalizację kamienic, na remonty na wielką skalę - mówił lider PO.

d32dtpw

Dodał, że w ten sposób można uwolnić w skali kraju setki tysięcy mieszkań. - To jest zasób, który właściwie powinien w dużym stopniu wystarczyć na te pierwsze potrzeby mieszkaniowe - przekonywał Tusk.

"Łobuzie ty!"

W pewnym momencie wystąpienie polityka zakłócił głośny klakson samochodu przejeżdżającego uliczką za plecami przemawiającego lidera PO. Jego kierowca wykrzyczał przez uchyloną szybę: "Łobuzie ty!".

Tusk odwrócił się w stronę przejeżdżającego auta i mężczyzny, który najwyraźniej nie zaliczał się do grona sympatyków lidera PO.

d32dtpw

- Zapraszam na spotkanie otwarte - stwierdził z uśmiechem i kontynuował swoją wypowiedź, nie zwracając uwagi na dobiegające z oddali złorzeczenia kierowcy.

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d32dtpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32dtpw
Więcej tematów