Trwa ładowanie...

Incydent na Bałtyku. Polski okręt "niebezpiecznie zbliżył się" do rosyjskiej fregaty

Polski okręt zwiadowczy zbliżył się na niebezpieczną odległość do rosyjskiej fregaty prowadzącej strzelania na Bałtyku - taką informację podały rosyjskie media. Do zdarzenia miało dojść na wodach neutralnych. Rosjanie przerwali testy rakiet "Sztil-1" i wezwali polską jednostkę do odpłynięcia.

Incydent na Bałtyku. Polski okręt "niebezpiecznie zbliżył się" do rosyjskiej fregatyŹródło: PAP, fot: TASS/Alexander Shcherbak
ddbmo72
ddbmo72

O incydencie pisze serwis RMF FM, powołując się na informacje telewizji Zwiezda. Rosjanie twierdzą, że polski okręt zagrodził drogę fregacie "Admirał Makarow" i "przeprowadzał niebezpieczne manewry". Wśród komentarzy internautów pod materiałem telewizji Zwiezda znajdują się również wyliczenia, że zbliżenie na odległość 75 kabli (ok. 14 kilometrów)
trudno nazwać "niebezpiecznym".

Podano, że po paru wezwaniach okręt odpłynął. Wówczas wznowiono ćwiczenia rakietowe.

"Admirał Makarow" to trzecia z wybudowanych w Kaliningradzie fregat nowego typu. Również system rakietowy "Sztil- 1" to jedna z najnowszych rosyjskich broni, nie została jeszcze przyjęta na wyposażenie przez marynarkę wojenną. Rakiety "Sztil-1" przeznaczone są do niszczenia samolotów i śmigłowców, ale także rakiet przeciwnika.

Poniżej: materiał telewizji Zwiezda w serwisie youtube.

Źródło: RMF FM

ddbmo72
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddbmo72
Więcej tematów